Renovace ostravského trojhalí bude levnější, začne o prázdninách

Renovace ostravského trojhalí bude levnější, začne o prázdninách

(18. 6. 2012) Historické objekty budou renovovány podle návrhu architekta Josefa Pleskota, který se v Ostravě podílí i na proměně Dolní oblasti Vítkovic. Převážná část nákladů bude financována z peněz Evropské unie a renovace by měla být dokončena příští rok o prázdninách.

 
 
 
 

Renovace ostravského trojhalí bude levnější, začne o prázdninách

Historické objekty budou renovovány podle návrhu architekta Josefa Pleskota, který se v Ostravě podílí i na proměně Dolní oblasti Vítkovic. Převážná část nákladů bude financována z peněz Evropské unie a renovace by měla být dokončena příští rok o prázdninách.


(ČTK) -
Už v červenci by v Ostravě mohla začít rekonstrukce historických budov takzvaného trojhalí na území bývalé koksovny Karolina v centru města. Projekt původně počítal s tím, že přestavba objektů na nové prostory pro společenské, kulturní i sportovní vyžití bude stát více než 300 milionů korun. Ve výběrovém řízení na dodavatele stavby se však cenu podařilo snížit na přibližně 149 milionů korun, řekl dnes novinářům primátor Petr Kajnar (ČSSD).

Památkově chráněné objekty někdejší elektrocentrály a ústředny, souhrnně nazývaných jako trojhalí, jsou jediné budovy, které zůstaly na území bývalého průmyslového areálu. V jejich těsném sousedství se v březnu otevřelo nové nákupně-zábavní centrum Forum Nová Karolina a vznikají u nich i nové byty a kancelářské prostory. Firmy ve výběrovém řízení za jejich přestavbu požadovaly od 149 do 231 milionů korun.

Projekt počítá s tím, že z někdejší ústředny, jejíž rozloha je přibližně stejná jako centrální Masarykovo náměstí, vznikne jakési zastřešené náměstí. V památkově chráněných objektech se tak budou moci konat nejen sportovní akce, ale například i výstavy, koncerty nebo trhy. V zimním období by v místě mohlo fungovat kluziště a v plánu jsou i dvě tělocvičny pro veřejnost.

Doplněno Stavbaweb:
Další vizualizace Trojhalí naleznete na stránkách Stavby v Moravskoslezském kraji -
zde.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz