Renovace rodinného domu

Renovace rodinného domu

Praha-Strahov

(13. 9. 2018) NEW HOW architekti

   
 
 
 
 

Renovace rodinného domu

Kolonie řadových rodinných domků, kterou si v letech 1968 – 1973 vybudovala skupina architektů a inženýrů z ČVUT, je ukrytá v zeleni. Projekt nás zaujal již od začátku netradičním řešením a kvalitou bydlení, na svou dobu nezvyklou. Přestože v roce 1996 dům zdařile rekonstruoval předchozí majitel, po čase užívání po nás klient požadoval celkovou renovaci. Především chtěl zesvětlit interiér, který se mu zdál tmavý.
Věděli jsme, že není třeba pouštět se do zásadních úprav, spíše šlo o to využít a doplnit stávající kvalitu. Odstranili jsme tmavě hnědou dlažbu a nahradili ji světlou velkoformátovou dlažbou a podlahovým topením. Původní tmavě hnědý odstín jsme ponechali jen na okenních rámech. Všechny ostatní konstrukce, především interiérové dveře, jsme vyměnili za nové, bíle lakované. Nové vybavení jsme navrhli také bílé lakované, doplněné detailem olejované dubové dýhy. Klient měl některé oblíbené bytové doplňky, které si chtěl ponechat. Do interiéru jsme je zařadili a celku to prospělo. Aby jeho barevnost nebyla fádní, zachovali jsme dřevěné podlahy z průmyslové mozaiky a část stěn z lícových cihel. Jimi nenásilně vstupuje exteriér a propojuje zahradu s domem. Vnější vzhled jsme nechali jen opravit a očistit. Inovovaný je tak pouze hlavní vstup, který teď chrání před deštěm skleněná stříška s nerezovou konstrukcí pro popínavou zeleň.

Autorská zpráva
Foto: Robert Žákovič


Autor: NEW HOW architekti – Filip Havliš, David Zámečník

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz