Residence 55 plus

Residence 55 plus

(3. 2. 2015) V Žihli na Plzeňsku vniknou unikátní domky pro seniory

 
 
 
 

Residence 55 plus

V Žihli na Plzeňsku vniknou unikátní domky pro seniory

V Žihli na Plzeňsku vniknou unikátní domky pro seniory

Obec Žihle, ležící na severu plzeňského kraje, je známá svou jedinečností. V těchto dnech vzniká v obci významná stavba sousedského bydlení pro seniory Residence 55 plus. Tento projekt umožní seniorům kvalitní bydlení v moderních a bezbariérových domech.

Na ploše téměř 11 000 m² vyroste 51 nízkoenergetických malometrážních domků 1 + kk a 2 + kk, které poslouží jako nové bydlení pro 63 osob. Pro společné aktivity obyvatel Residence 55 plus bude k dispozici vybavené komunitní centrum. „Projekt je určen především pro aktivní seniory, kteří chtějí prožít druhou půlku života co nejkvalitněji, chtějí zůstat nezávislí, chtějí si zachovat vlastní identitu, důstojnost a dosavadní životní styl!“ popisuje Residenci 55 plus spoluautor projektu a zástupce investora Josef Kalous.

Žihle se pyšní bohatým kulturním životem, o tom svědčí získání prvního místa za výborně fungující společenský život, takzvanou Modrou stuhu, v celorepublikové soutěži Vesnice roku 2014. Obyvatelé Residence 55 plus jistě ocení velmi dobrou vybavenost a dopravní obslužnost obce, naleznou zde poštu, mateřskou školu, základní školu, praktického lékaře, gynekologa, zubaře, nákupní centrum, restaurace, obecní knihovnu, kulturní středisko a řadu fungujících spolků. Díky výbornému autobusovému a vlakovému spojení mohou obyvatelé Residence 55 plus navštěvovat i nedaleká města, například Plzeň, Praha, Žatec, Karlovy Vary.
tisková zpráva

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz