Residence 55 plus

Residence 55 plus

(3. 2. 2015) V Žihli na Plzeňsku vniknou unikátní domky pro seniory

 
 
 
 

Residence 55 plus

V Žihli na Plzeňsku vniknou unikátní domky pro seniory

V Žihli na Plzeňsku vniknou unikátní domky pro seniory

Obec Žihle, ležící na severu plzeňského kraje, je známá svou jedinečností. V těchto dnech vzniká v obci významná stavba sousedského bydlení pro seniory Residence 55 plus. Tento projekt umožní seniorům kvalitní bydlení v moderních a bezbariérových domech.

Na ploše téměř 11 000 m² vyroste 51 nízkoenergetických malometrážních domků 1 + kk a 2 + kk, které poslouží jako nové bydlení pro 63 osob. Pro společné aktivity obyvatel Residence 55 plus bude k dispozici vybavené komunitní centrum. „Projekt je určen především pro aktivní seniory, kteří chtějí prožít druhou půlku života co nejkvalitněji, chtějí zůstat nezávislí, chtějí si zachovat vlastní identitu, důstojnost a dosavadní životní styl!“ popisuje Residenci 55 plus spoluautor projektu a zástupce investora Josef Kalous.

Žihle se pyšní bohatým kulturním životem, o tom svědčí získání prvního místa za výborně fungující společenský život, takzvanou Modrou stuhu, v celorepublikové soutěži Vesnice roku 2014. Obyvatelé Residence 55 plus jistě ocení velmi dobrou vybavenost a dopravní obslužnost obce, naleznou zde poštu, mateřskou školu, základní školu, praktického lékaře, gynekologa, zubaře, nákupní centrum, restaurace, obecní knihovnu, kulturní středisko a řadu fungujících spolků. Díky výbornému autobusovému a vlakovému spojení mohou obyvatelé Residence 55 plus navštěvovat i nedaleká města, například Plzeň, Praha, Žatec, Karlovy Vary.
tisková zpráva

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz