Residence 55 plus

Residence 55 plus

(3. 2. 2015) V Žihli na Plzeňsku vniknou unikátní domky pro seniory

 
 
 
 

Residence 55 plus

V Žihli na Plzeňsku vniknou unikátní domky pro seniory

V Žihli na Plzeňsku vniknou unikátní domky pro seniory

Obec Žihle, ležící na severu plzeňského kraje, je známá svou jedinečností. V těchto dnech vzniká v obci významná stavba sousedského bydlení pro seniory Residence 55 plus. Tento projekt umožní seniorům kvalitní bydlení v moderních a bezbariérových domech.

Na ploše téměř 11 000 m² vyroste 51 nízkoenergetických malometrážních domků 1 + kk a 2 + kk, které poslouží jako nové bydlení pro 63 osob. Pro společné aktivity obyvatel Residence 55 plus bude k dispozici vybavené komunitní centrum. „Projekt je určen především pro aktivní seniory, kteří chtějí prožít druhou půlku života co nejkvalitněji, chtějí zůstat nezávislí, chtějí si zachovat vlastní identitu, důstojnost a dosavadní životní styl!“ popisuje Residenci 55 plus spoluautor projektu a zástupce investora Josef Kalous.

Žihle se pyšní bohatým kulturním životem, o tom svědčí získání prvního místa za výborně fungující společenský život, takzvanou Modrou stuhu, v celorepublikové soutěži Vesnice roku 2014. Obyvatelé Residence 55 plus jistě ocení velmi dobrou vybavenost a dopravní obslužnost obce, naleznou zde poštu, mateřskou školu, základní školu, praktického lékaře, gynekologa, zubaře, nákupní centrum, restaurace, obecní knihovnu, kulturní středisko a řadu fungujících spolků. Díky výbornému autobusovému a vlakovému spojení mohou obyvatelé Residence 55 plus navštěvovat i nedaleká města, například Plzeň, Praha, Žatec, Karlovy Vary.
tisková zpráva

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz