Resort Eisbrub

Resort Eisbrub

Břeclavská 368, Lednice na Moravě

(27. 7. 2021) Tomáš Havlíček

   
 
 
 
 

Resort Eisbrub

Soubor budov s původním normalizačním tvaroslovím se nachází v historickém centru města na významné pozici v urbanistické struktuře. Po rekonstrukci je v něm samoobsluha a dvacet bytů apartmánového typu. Orientován je do Zámeckého náměstí i do veřejného prostoru se sochou Jana z Nepomuku ve styku ulic Pekařská, Mikulovská, Valtická, Břeclavská, který má rovněž formu náměstí. Nový předprostor v místě původního a odbouraného bloku schodiště tvoří nový styčný bod obou náměstí.


Odbouráním schodiště a části jednoho traktu ve 2. NP původního nákupního střediska byl vyrovnán nepoměr objemů staveb nákupního střediska a pošty. Vznikla tak nárožní figura se dvěma koncovými štíty a střední nižší částí. Nadstavbou je objekt formován do archetypálních tvarů se sedlovou střechou, stavba je rozdělena na uliční objekt a dvorní křídlo. Tím jsme docílili úpravy měřítka budovy a jeho přiblížení okolním stavbám. Použili jsme klasické materiály jako hladká omítka a pálená krytina.
 
Interiéry apartmánů pro krátkodobé ubytování jsou utvářeny samotnou stavbou, stavebním prostorem se všemi jeho zákoutími, konstrukčními prvky stropů a střech a tyto jsou pouze doplněny nejnutnějším mobiliářem. Design všech prostor vychází z nabízející palety půdní estetiky – výrazně se uplatňují prvky krovů, spací niky jsou na hambálcích. Zábradlí byla řešena v lo-tech stylu: černé ocelové tyče a polyamidové sítě. Bezfalcové dveře splývají se stěnami. Okna od podlahy po pás. Z postele vidíte dolů na ulici. To mám rád. Konstrukce vnitřních schodišť je elementární – dvě fošny jako schodnice a pár prken tvořících stupně. Řešení používané po staletí. Rustikální…? Možná. Ale i současné. V některých apartmánech přebírá funkci schodiště kuchyňská linka. Po tělech skříněk a ledničky vyšplháte do nejvyšších partií půdy a tam, na podlaze kryté vysokým kobercem, najdete jen matraci, polštář a peřinu. A samozřejmě lampičku na čtení.

V obytných prostorech se uplatňují jednotlivé použité stavební materiály – bílá stěna, dřevěná konstrukce krovů a masivních trámů, kovové doplňky. Mobiliář je zhotoven ze stejného dřeva, se stejnou povrchovou úpravou a se stejným konstrukčním a kompozičním přístupem, jaký byl uplatněn při návrhu samotného krovu. Jediným opravdovým akcentem jsou černozlatá závěsná svítidla.

Autorská zpráva
Foto: Libor Stavjaník/studio TOAST

Rekonstrukce obchodního domu a nástavba pro bydlení
Autor:
Létající inženýři – Tomáš Havlíček; spolupráce Michal Kolář/Smart-projekt CZ, Jiří Šetina, DiS, projekce PLUS   
Dodavatel: Stavební Firma Plus, s.r.o.
Plocha pozemku: 1051 m2
Zastavěná plocha: 803,5 m2
Užitná plocha: 2058,9 m2
Obestavěný prostor: 8698,3 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2020

 
 
 
 
48.7997054
16.8033681
Resort Eisbrub

Resort Eisbrub
Břeclavská 368
Lednice na Moravě

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz