Restaurace Salabka

Restaurace Salabka

Praha

(7. 12. 2015) Ateliér archicraft

   
 
 
 
 

Restaurace Salabka

Z téměř zapomenuté usedlosti Salabka se mělo stát příjemné místo pro trávení volného času a pořádání oslav. Podle plánu zde kromě restaurace měl vzniknout i penzion a malé vinařství, které by těžilo z poměrně velkého vinohradu, ten se ve městě jako je Praha jen tak nevidí.
Ateliér Archicraft navrhoval interiér restaurace s rozlehlou terasou - bez jakéhokoli patosu musíme říct, že to pro nás byla krásná výzva. Náš přístup bývá spojený s nasloucháním. I v tomto případě se nám potvrdilo, že je to správný směr. Nechali jsme se naším klientem unést jeho vyprávěním o stylu, který by si pro restauraci přál. Ve všem, co jsme slyšeli, jsme viděli lásku a respekt k původním řemeslům, ke krásným materiálům a ke komfortu pro hosty. Zároveň jsme byli potěšeni, když jsme zjistili, že se nic z toho nevylučuje s moderním pojetím interiéru.
Jako by to bylo včera, vzpomínáme na chvíli, kdy jsme dostali od investora do rukou prkna ze staré stodoly se slovy, že to je materiál, který v sobě má nejen hodně historie, ale také duši. V tu chvíli jsme se opravdu nadchli pro práci, která byla před námi. Věděli jsme, že pro každou restauraci je důležité vytvořit tu správnou atmosféru. To je to magické něco, co bude lákat stále nové hosty a ti se budou rádi vracet. V tomto případě jsme se pustili do kombinování nových a starých prvků v interiéru. Použili jsme zmíněná prkna ze stodoly, abychom dodali prostoru hloubku a odkryli jsme trámy, které jsme spojili s kamennými zdmi. Jedním z nejkrásnějších detailů je dřevěný překlad zasazený do kamenné stěny. Pozornost jsme věnovali osvětlení, které hraje vždy jednu z nejdůležitějších rolí. Nad některé stoly jsme umístili široké lampy, na jiných místech zase decentní bodovky. Zábradlí kolem horního patra má madlo z lehaného skla, do kterého se vpouští bodové světlo LEDkami, a tento detail dodal prostoru na zajímavosti. Prosvítili jsme šatní skříně, pro které jsme předtím našli v prostoru vhodná místa. Decentní atmosféru podtrhují i světla zabudovaná do obou barů.
Navrhovali jsme i veškerý nábytek: od židlí a stolů až po skříně a bary. S barvami jsme pracovali jemně a tak, abychom decentně zdůraznili některé detaily. Postupně jsme dodávali celému prostoru zvláštní ambient - tvořili jsme místo, kde bude mít návštěvník pocit, že všude kolem sebe cítí něco ušlechtilého a tradičního.
Náležitě jsme se věnovali i toaletám, které jsou leckdy to poslední na co se myslí, ale přitom je to důležitá součást každé restaurace. Oživili jsme je tapetami s motivy z přírody, které každého přenesou do jiného světa. I zde jsme kombinovali několik materiálů, které společně utvořily požadovanou atmosféru.

Když jsme se nedávno vrátili do Salabky po roce provozu, byli jsme rádi, že skoro vše funguje tak, jak jsme zamýšleli. Přejeme restauraci hodně úspěchů do dalších let.

tým archicraft

Za archicraft byli na projektu Salabka vedoucími architekty Mirek Krátký a Jan Tomáš Ciesla
www.salabka.cz


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

8. 12. 2015 03:30:31. Re: Restaurace Salabka. Dagmar Kovalčíková
8. 12. 2015 12:22:47. Re: Re: Restaurace Salabka. Stavbaweb

 
 
 
 

8. 12. 2015 03:30:31. Re: Restaurace Salabka. Dagmar Kovalčíková

  Pěkné, příjemný prostor. Kde se Salabka nachází? Ráda bych si tam někdy zašla a koukla se, co dělá konkurence. Gratuluji.

8. 12. 2015 12:22:47. Re: Re: Restaurace Salabka. Stavbaweb

  www.salabka.cz
K Bohnicím 2
171 00 Praha 7

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz