Restaurace SOU100 Žižkov

Restaurace SOU100 Žižkov

Praha - Žižkov

(30. 9. 2019) Luka Križek

   
 
 
 
 

Restaurace SOU100 Žižkov

Přáním klienta bylo navrhnout originální interiér – zapamatovatelný a flexibilní koncept, na jehož základě by mohl vybudovat řetězec restaurací. Interiér měl ladit s vytříbeností tradiční české gastronomie a kvalitním pivem, zákazník si měl společně s chuťovým požitkem odnést i estetický prožitek z originálně navrženého prostoru.
Humorným odkazem inspirovaným pivní kulturou jsou stylizované bedýnky vyrobené pomocí CNC frézy, kterými jsme obložili plochy stěn a čelo výčepu. Žlutohnědě plastické skleněné paravány vycházejí z barevnosti piva a jsou inspirované pláštěm pivního půllitru. Zabarvují prostor teplou okrovou barvou a jsou klíčovým výtvarným prvkem interiéru. Jsou atypicky vyrobeny technologií lehaného skla.
Přestože celkový vzhled prostoru působí minimalisticky, útulná nálada je docílena množstvím tradičních řemeslných detailů a použitím přírodních materiálů: dřeva, kůže, ocele, teraca a ručně litého skla. Záměrná strohost dovoluje vyniknout gastronomické brilantnosti zdejší kuchyně. Barevnost vychází z přirozené podstaty použitých materiálů. Při návštěvě restaurace zažijete jedinečnou atmosféru popírající hranice mezi architekturou a gastronomií splývající zde v jeden neodlučitelný harmonický celek.
Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz