Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Praha 1

(19. 10. 2015) ARCHITEKTURA s.r.o.

   
 
 
 
 

Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Restaurace na terase obchodního domu Kotva v Praze vychází z temného genia loci budovy. Industriálně-tesařský svět pergol, nábytku, schodišť a dětských prolézaček navazuje na střešní krajinu objektu, který představuje kontroverzní, ale výraznou architekturu uprostřed historické zástavby. Snažili jsme se málo měnit, málo dodat, spíše očistit a repasovat konstrukce hexagonálních hřibovitých stropů a oživit střechu s krásným a neobvyklým pohledem na Staré Město.
Kombinace syrových betonových konstrukcí a tmavého dřeva tvoří charisma restaurace, která je specializována na výjimečné typy piva. Bar, pergoly se zatahovacími plachtami, květinové zábradlí a hmatatelná blízkost věží kostela sv. Jakuba...
Fitness o patro níže rozšiřuje nabídku služeb a zábav obchodního domu. Interiér pracuje s přírodními prvky, materiály a barvami a po svém uvedení do provozu se stal vyhledávaným a mondénním místem. Bar je z litého neupraveného betonu, dřevěná podlaha v otevřené ploše zvětšuje prostor. Vedle samotného fitka je též taneční sál.
Autorská zpráva

 
Místo: obchodní dům Kotva, Praha 1
Autor: ARCHITEKTURA s.r.o. - David Kraus, Veronika Fričová, Zdeněk Dohnálek, Valéria Polakovičová
Klient: T-Anker/Fitness Kotva
Program: restaurace, fitness, služby a zázemí
Podlažní plocha: 2 800 m2

Projekt byl publikován v časopise Stavba 3/2015, str. 44-47

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2014

 
 
 
 
50.0878334
14.4210489
Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Restaurace, terasa a fitness v Kotvě
Praha 1

Komentáře ke článku

 
 
 
 

26. 10. 2015 08:22:39. Re: Restaurace, terasa a fitness v Kotvě. Jitka

 
 
 
 

26. 10. 2015 08:22:39. Re: Restaurace, terasa a fitness v Kotvě. Jitka

  Restaurace na terase obchodního domu Kotva nabídla příjemné posezení i v letošním parném létě. Výhled na střechy Starého Města je ojedinělý (a dojem nekazí ani jídelníček a obsluha nebo "cenová skupina"). Bylo by skvělé, kdyby tímto způsobem nabídly veřejnosti své terasy i další obchodní nebo multifunkční domy. Nebo alespoň ty, které to měly v původních projektech - Bílá labuť, Máj, Tančící dům.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

8. 12. 2021 17:10:41

Re: Parkovací dům Černý Most

Tleskám! Radost trochu kalí, že zde vzniká první vzorová vlaštovka asi tak 30 let poté, co by bylo takové vlaštovky potřeba, ale zaplaťpánbu za ty dary. Bohužel tak je to s námi tady v české kotlině pořád a asi jenom výjimečně bychom hledali počiny a osobnosti, jež nereagují na minulost či v lepším případě horkotěžko dohánějí palčivou přítomnost, ale hledí do budoucnosti (jo, hned mě napadl Jan Antonín Baťa, dovedeme si vůbec představit někoho takového v současnosti?). A tak když vytrváme v úsilí, budeme snad za 50 let tam, kde je civilizovaný svět dnes... V mladickém optimismu 89. roku minulého století jsem si chvíli myslel, že by snad tohle prokletí mohla naše společnost konečně překonat a že bychom se snad konečně mohli stát skutečně moderním státem na evropské špičce. Ale dost rychle mě to přešlo (přišla doba žvástů o "spálené zemi" a následná dekadence "oposmlouvy") a dnes už ten optimismus nějak nenacházím. (Stavba 6 km obchvatu Horní Lukavice od zahájení bude trvat 4 roky... čtyři dlouhé roky...) Za 8 let vlády těch, co "nekecejí, ale makají", jsme viděli, že populismus diletantů, kteří chtějí řídit stát jako firmu, jenom k tomu bohužel nemají nejmenší kompetence, taky nikam nevede. Před všemi budoucími vládami (ale to platí i pro všechny firmy a lidi v nich) tu stojí obrovský úkol - začít to strašné zpoždění konečně nějak dohánět. K dluhu komunismu se bohužel začíná přičítat dluh neschopnosti naší generace, a to ten dluh komunismu ještě nebyl zahlazen ani zdaleka. A k tomu výzvy doby, které nás v devadesátkách ani omylem nenapadly...(A budou mnohem vážnější, než si kdo odváží dnes vyslovit nahlas.) Budete muset, milí třicátníci a mladší, asi opravdu zabrat. Budete lepší a úspěšnější, než jsme byli my? Moc bych vám to přál, opravdu ano.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz