Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Praha 1

(19. 10. 2015) ARCHITEKTURA s.r.o.

   
 
 
 
 

Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Restaurace na terase obchodního domu Kotva v Praze vychází z temného genia loci budovy. Industriálně-tesařský svět pergol, nábytku, schodišť a dětských prolézaček navazuje na střešní krajinu objektu, který představuje kontroverzní, ale výraznou architekturu uprostřed historické zástavby. Snažili jsme se málo měnit, málo dodat, spíše očistit a repasovat konstrukce hexagonálních hřibovitých stropů a oživit střechu s krásným a neobvyklým pohledem na Staré Město.
Kombinace syrových betonových konstrukcí a tmavého dřeva tvoří charisma restaurace, která je specializována na výjimečné typy piva. Bar, pergoly se zatahovacími plachtami, květinové zábradlí a hmatatelná blízkost věží kostela sv. Jakuba...
Fitness o patro níže rozšiřuje nabídku služeb a zábav obchodního domu. Interiér pracuje s přírodními prvky, materiály a barvami a po svém uvedení do provozu se stal vyhledávaným a mondénním místem. Bar je z litého neupraveného betonu, dřevěná podlaha v otevřené ploše zvětšuje prostor. Vedle samotného fitka je též taneční sál.
Autorská zpráva

 
Místo: obchodní dům Kotva, Praha 1
Autor: ARCHITEKTURA s.r.o. - David Kraus, Veronika Fričová, Zdeněk Dohnálek, Valéria Polakovičová
Klient: T-Anker/Fitness Kotva
Program: restaurace, fitness, služby a zázemí
Podlažní plocha: 2 800 m2

Projekt byl publikován v časopise Stavba 3/2015, str. 44-47

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2014

 
 
 
 
50.0878334
14.4210489
Restaurace, terasa a fitness v Kotvě

Restaurace, terasa a fitness v Kotvě
Praha 1

Komentáře ke článku

 
 
 
 

26. 10. 2015 08:22:39. Re: Restaurace, terasa a fitness v Kotvě. Jitka

 
 
 
 

26. 10. 2015 08:22:39. Re: Restaurace, terasa a fitness v Kotvě. Jitka

  Restaurace na terase obchodního domu Kotva nabídla příjemné posezení i v letošním parném létě. Výhled na střechy Starého Města je ojedinělý (a dojem nekazí ani jídelníček a obsluha nebo "cenová skupina"). Bylo by skvělé, kdyby tímto způsobem nabídly veřejnosti své terasy i další obchodní nebo multifunkční domy. Nebo alespoň ty, které to měly v původních projektech - Bílá labuť, Máj, Tančící dům.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz