Retenční suchá nádrž v povodí Odry s kompozitním zábradlím

Retenční suchá nádrž v povodí Odry s kompozitním zábradlím

(4. 11. 2019) Na lávku bylo použito bezúdržbové kompozitní zábradlí MEA se svislou výplní

 
 
 
 

Retenční suchá nádrž v povodí Odry s kompozitním zábradlím

Nedávno byla zbudována retenční suchá nádrž Choltický v povodí Odry proti povodňovým průtokům a pro ochranu městyse Litultovice v okrese Opava. Nádrž má obec ochránit před nebezpečím povodňových vod způsobených přívalovými srážkami. Součástí terénních úprav, vybudování hráze s odpadním korytem a nouzovým přelivem byla i instalace zařízení pro měření, pozorování a také obslužné lávky. Na lávku bylo použito bezúdržbové kompozitní zábradlí MEA se svislou výplní. Montáž zábradlí byla realizována na ocelové trny nosné ocelové konstrukce během cca 3 dnů. Kompozitní materiál je odolný i v mrazu, bezúdržbový a vyniká nízkou hmotností. Lze využít různé barevné kombinace. Pro suchou nádrž Choltický bylo zvoleno madlo ve žluté barvě pro bezpečnější pohyb.

Video o možnostech kompozitních konstrukcí MEA Water Management pro vodohospodářské stavby najdete ZDE.

podle podkladů společnosti MEA Water Management

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.