Revitalizace domu v Brně – Obřanech

Revitalizace domu v Brně – Obřanech

Brno - Obřany

(3. 9. 2020) MAUR Architekti

   
 
 
 
 

Revitalizace domu v Brně – Obřanech

Stavitelé železniční trati ve třicátých letech přeložili kus historické uličky, který jim překážel a dům postavili znovu do svahu nad trať. Díky tomu se na jeho dvorku tyčí strmá „sjezdovka“ a z patra je nádherný výhled na blízký kostel a celé Obřany.
Zrušili jsme hospodářské přístavby, mírně zvětšili podkroví a dům jsme adaptovali pro rodinu se dvěma školáky. Společenská část zabírá celé prostřední podlaží a pokračuje na terasu. Výhled na město rámuje panoramatické sedací okno. Ozdobou ložnice v přízemí je vana s výhledem na růžové keře v předzahrádce. Dětské pokoje našly své soukromí v podkroví.
Stromy a keře sestoupily z kopce až na dvorek, uprostřed svahu je ohniště a úplně nahoře skrýš – rozhledna.
Zdivo je původní, některé stropy byly zesíleny nebo vyměněny. V interiéru se výrazně uplatňuje původní monolitické schodiště. Doplnili jsme je cementovou stěrkou na stěnách a podlahami, dveřmi a interiérovými doplňky z přírodního dubu. Nová garáž a sklad v zahradě mají zelenou střechu. Dům je v pasivním standardu a je vybaven rekuperací.
Autorská zpráva
Foto: Zuzana Šale, David Urbanczyk


Autoři: Dušan Urbanczyk; spolupráce Jan Rýpar, Radka Grosošová (zahradní úpravy)
Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz