Revitalizace Juliánovského náměstí v Brně

Revitalizace Juliánovského náměstí v Brně

Juliánovské nám., 636 00 Brno-Židenice

(12. 9. 2019) HUA HUA Architects s. r. o.

   
 
 
 
 

Revitalizace Juliánovského náměstí v Brně

(ČTK) – Městská část Brno-Židenice zrevitalizovala Juliánovské náměstí za 11 milionů korun. Radnice tam nechala obnovit fontánu, která nefungovala desítky let. Součástí prací byla i výsadba zeleně a vznik podzemních nádrží na dešťovou vodu, ze kterých se zalévají stromy a trávníky. ČTK to řekl židenický místostarosta Petr Kunc (TOP 09).

Práce začaly loni a skončily letos v létě. Radnice dnes náměstí slavnostně otevřela. "Juliánovské náměstí je jedno ze dvou hlavních náměstí v Židenicích spolu s Karáskovým náměstím. Karáskovo náměstí jsme opravili před několika lety, proto jsme nyní přistoupili k revitalizaci Juliánovského náměstí," uvedl Kunc.

Na náměstí podle něj léta nefungovala fontána. "Obnovili jsme ji a po více než 30 letech začala sloužit. Udělali jsme i projekt pro nakládání s dešťovou vodou. Z plochy celého náměstí o výměře asi 650 m² svádíme vodu do podzemních akumulačních nádrží," řekl Kunc.

Nádrže mají kapacitu 20.000 litrů. "Vodou potom zaléváme trávníky a budeme ji používat i na závlahu pro stromy. Vysadili jsme 20 nových stromů," poznamenal Kunc.

Polovinu nákladů pokryla dotace z magistrátu, druhou polovinu radnice z vlastního rozpočtu. Městská část Židenice má kolem 22.000 obyvatel. Podle Kunce zastupitelé schvalují rozpočet kolem 180 milionů korun, přičemž na investice do životního prostředí připadne každý rok kolem 10 až 15 milionů korun.

Doplněno Stavbaweb:
Autorem obnovy Juliánovského náměstí je ateliér HUA HUA Architects. Projekt najdete na jejich stránkách zde.
Městská část Brno-Židenice: Revitalizace zeleně na Juliánovském náměstí
Fotografie náměstí po kompletní proměně najdete na stránkách Brněnské drbny zde.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz