Revitalizace Nového náměstí v České Třebové

Revitalizace Nového náměstí v České Třebové

(27. 1. 2015) (ČTK) - Radnice v České Třebové chystá rozsáhlé úpravy Nového náměstí. Vybrala již nejlepší návrhy vzešlé z urbanisticko-architektonické soutěže. Největší náměstí ve městě postavené v 60. letech minulého století ztratilo svou původní funkci, řekl ČTK starosta Jaroslav Zedník (Nestraníci).

 
 
 
 

Revitalizace Nového náměstí v České Třebové

(ČTK) - Radnice v České Třebové chystá rozsáhlé úpravy Nového náměstí. Vybrala již nejlepší návrhy vzešlé z urbanisticko-architektonické soutěže. Největší náměstí ve městě postavené v 60. letech minulého století ztratilo svou původní funkci, řekl ČTK starosta Jaroslav Zedník (Nestraníci).

Vítězný návrh v architektonické soutěži o návrh revitalizace Nového náměstí v České Třebové. Autor: HLAVATÍ ARCHITEKTI
Vítězný návrh v architektonické soutěži o návrh revitalizace Nového náměstí v České Třebové. Autor: HLAVATÍ ARCHITEKTI

"Původně nejmodernější náměstí je za svou životností. Měli by se tam setkávat lidé a žít společenský život. To tam dnes není a chtěli bychom to tam opět vrátit,
" uvedl Zedník. Radnice už v minulosti upravila Pernerovo náměstí před nádražím a historické Staré náměstí, kam se nyní soustředí zájem obyvatel.

Podle Zedníka čekají Nové náměstí významné změny. Měl by na něm vzniknout například prostor pro koncerty, trhy a další městské akce.

Do otevřené soutěže s cenami bylo přihlášeno 14 návrhů, komise z nich doporučila tři nejlepší. Obyvatelé města se budou moci seznámit se všemi návrhy na výstavě v Kulturním centru od 5. do 15. února. Ten vítězný chce radnice určit až poté, co se s nimi veřejnost seznámí. "Vybereme jeden ze tří oceněných návrhů, ale budeme přihlížet i k názorům lidí," řekl Zedník.

Letos chce město s autorem vítězného návrhu upřesňovat detaily studie, na projektovou dokumentaci poté vypíše soutěž. Náklady úprav starosta odhaduje na 60 až 80 milionů korun, proto se bude snažit získat na projekt dotaci. "Náměstí musí splňovat svou funkci 50 až 60 let, nemá cenu volit jednoduché a levné řešení. Obyvatelé ho také musejí přijmout za své," dodal Zedník.

Doplněno Stavbaweb:
Vitězem architektonické soutěže se stal návrh pražského ateliéru HLAVATÍ ARCHITEKTI - návrh najdete ZDE.

Předmětem soutěže bylo urbanisticko - architektonické řešení revitaliazce lokality "Nové náměstí v České Třebové" včetně návrhu dopravního řešení okolních ulic - místních komunikací. Součástí bylo i řešení prostorového a funkčního uspořádání veřejného prostransrví širší městské souvisloti, zapojení stávajících objektů a případné umístění novostaveb, mobiliáře a obnova zeleně.
Informace o soutěži revitalizaci Nového náměstí v České Třebové na stránkách ČKA
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz