Revitalizace parku na Komenského náměstí v Mladé Boleslavi

Revitalizace parku na Komenského náměstí v Mladé Boleslavi

(22. 4. 2014) V nově upraveném parku budou nové lavičky, odpadkové koše, stojany na kola, venkovní šachovnice, šachový betonový stolek, prolézačky, číselný labyrint a další herní prvky. Ve svažité části parku vznikne i netypická možnost posezení na opěrných zídkách. V parku bude i dětské hřiště a budou obnoveny travnaté plochy. Autorem projektu je ateliér Zahradní architektura Ing. Ivan Marek.

 
 
 
 

Revitalizace parku na Komenského náměstí v Mladé Boleslavi

V nově upraveném parku budou nové lavičky, odpadkové koše, stojany na kola, venkovní šachovnice, šachový betonový stolek, prolézačky, číselný labyrint a další herní prvky. Ve svažité části parku vznikne i netypická možnost posezení na opěrných zídkách. V parku bude i dětské hřiště a budou obnoveny travnaté plochy. Autorem projektu je ateliér Zahradní architektura Ing. Ivan Marek.


V Mladé Boleslavi příští měsíc otevřou opravený park na Komenského náměstí. Velká část náměstí je už nově vydlážděna, vysazeny už jsou nové stromy a pokračuje se v sázení keřů a instalaci herních prvků. Náklady bez DPH představují 8,3 milionu korun, na akci přispěla Evropská unie, sdělil ČTK pracovník tiskového oddělení magistrátu Pavel Šubrt.

Práce na úpravách parku začaly v polovině ledna. S výjimkou ploch kolem cenných stromů ohrazených plůtky se nyní pracuje prakticky na celé ploše parku. Dělníci budují cesty a opěrné zídky, instalují veřejné osvětlení, provádějí terénní úpravy a mění se i místo, kde bude umístěna nová socha legionáře. Její pořízení má vyjít zhruba na milion korun a jde o samostatnou zakázku. Slavnostní otevření parku a odhalení sochy je plánováno na 8. května.

Doplněno Stavbaweb:
Autorem projektu je ateliér Zahradní architektura Ing. Ivan Marek.
Autorem prováděcí dokumentace je
Projektový ateliér pro architekturu a pozemní stavby
Architektonická situace - PDF


Související články:
Revitalizace parku na Komenského náměstí v Mladé Boleslavi 26.3.2013

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz