Revitalizace parku Na Skalce na Smíchově

Revitalizace parku Na Skalce na Smíchově

(9. 1. 2015) Radnice Prahy 5 nechá revitalizovat park Na Skalce na Smíchově. Předběžná cena opravy by měla být 21 milionů korun. Podle zadávací dokumentace by měly práce začít letos 1. března. Studii revitalizace parku zpracovala architektka Monika Prostředníková pro studio a3atelier. Dokumentace pro realizaci stavby byla zadána jinému zpracovateli, komu se redakci Stavbaweb nepodařilo zjistit.

 
 
 
 

Revitalizace parku Na Skalce na Smíchově

Radnice Prahy 5 nechá revitalizovat park Na Skalce na Smíchově. Předběžná cena opravy by měla být 21 milionů korun. Podle zadávací dokumentace by měly práce začít letos 1. března. Studii revitalizace parku zpracovala architektka Monika Prostředníková pro studio a3atelier. Dokumentace pro realizaci stavby byla zadána jinému zpracovateli, komu se redakci Stavbaweb nepodařilo zjistit.

Studii revitalizace parku zpracovala architektka Monika Prostředníková pro studio a3atelier.
Smíchovský park je ohraničen ulicemi Na Skalce, Ostrovského, Kováků a Bieblova. Revitalizace parku spočívá především v potřebných arboristických zásazích stávajících dřevin a ve výsadbě nové zeleně. Součástí navržených úprav jsou také opravy cest, ostatních zpevněných ploch, osvětlení, laviček a umístění nových různých atypických posedových prvků v rámci parku, především pobytového mola u jezírka. V okolí jezírka je navržena pestrá výsadba travin, nízkých dřevin, trvalek apod. Zároveň bude rozšířeno a nově vybaveno stávající dětské hřiště.

Cena rekonstrukce by měla být maximálně 21 milionů korun. Přesná částka bude ale známa až po výběru vítěze ve výběrovém řízení. Část peněz chce radnice získat z evropských fondů. Zájemci mohou nabídky posílat radnici do 28. ledna 2015.

Sady Na Skalce patří dlouhodobě mezi problematická místa. A to zejména proto, že se tu často vyskytují zejména bezdomovci a narkomani.

Park Na Skalce
Park vznikl v letech 1891 až 1894 na pozemku usedlosti Skalka. Po dokončení parku jej jeho majitel rytíř Edward Daubek věnoval smíchovské obci, a tím park zpřístupnil veřejnosti.
Podrobnější informace o historii parku a fotografie najdete ZDE.
Studii revitalizace parku najdete na stránkách autorky Moniky Prostředníkové ZDE.
Hodnocení parku na stránkách YELP.
ČTK, Stavbaweb

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz