Revitalizace ploch u sídliště Kolonie

Revitalizace ploch u sídliště Kolonie

Vsetín

(18. 5. 2018) VESMĚS architekti &Chaarchitekti

   
 
 
 
 

Revitalizace ploch u sídliště Kolonie

Revitalizace veřejných ploch zahrnovala komplexní obnovu s úpravami ve všech hlavních funkčních složkách – tedy „od fasády k fasádě“. Obytná kvalita atraktivní městské čtvrti s tradiční blokovou zástavbou byla díky růstu automobilové dopravy postupně snižována, k tomu se ještě přidaly špatný stav chodníků a komunikací, živelné parkování, dožitý městský mobiliář a neudržované vnitrobloky.
V návrhu jsme vycházeli z urbanistické struktury obytného souboru a zároveň reagovali na soudobé provozní a funkční problémy s cílem je bezkolizně vyřešit. Území jsme pojali komplexně: od „umravnění“ vedení podzemních inženýrských sítí přes návrh zklidněné zóny pro celou oblast a zavedení organizace parkování. Zvýšili jsme také prostupnost území pro cyklisty a vymezili plochy pro kontejnerová stání. Navrhli jsme nové výsadby stromů, keřů a dlouhokvetoucích trvalek. Celý projekt byl řešen s důrazem na snížení odvodu množství srážkových vod do kanalizace – parkovací místa jsou vyznačena mezerovitou dlažbou.
V konceptu úprav vnitřních dvorních prostor mezi obytnými bloky šlo zejména o splnění požadavků jejich obyvatel. Společným koncepčním záměrem je čitelnější členění zpevněných ploch (hřiště, odpočinkové plochy, pěšiny) a volných ploch zeleně.
Autorská zpráva
Realizace získala čestné uznání v soutěži Stavba roku Zlínského kraje 2015.


Autoři: Ing. arch. Jan Chlápek, Ing. arch. Milan Chlápek, Ing. arch. Jan Horký, Ing. Milan Koňař, Jaroslav Koňařík
Investor: město Vsetín
Realizace: KKS, spol. s r.o.
Náklady: 44,5 mil. Kč vč. DPH

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

 
 
 
 
49.3389251
17.9938523
Revitalizace ploch u sídliště Kolonie

Revitalizace ploch u sídliště Kolonie
Vsetín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz