Revitalizace Tyršových sadů

Revitalizace Tyršových sadů

Sukova třída, Pardubice

(9. 10. 2017) Tomáš Jiránek

   
 
 
 
 

Revitalizace Tyršových sadů

Revitalizace Tyršových sadů – Podzámeckého parku v Pardubicích probíhala v prostředí nemovité kulturní památky, bývalého vodního příkopu opevnění zámku. Návrh respektuje jeho historickou hodnotu a je v souladu s památkovou ochranou území. Projekt respektuje přírodní hodnoty v jádru města, zachovává historické a generační kontinuity místa a jeho vegetačních složek. Podporuje biodiverzitu s ohledem na udržitelnost stanovištních podmínek v prostředí lokality NATURA 2000.
Podzámecký park prolínají dvě roviny: krajinná a parková. Město je součástí polabské krajiny a Podzámecký biotop má předpoklad plnění všech funkcí živého městského parku.
Příprava stavby vyžadovala odstranění stávajících komunikací. Odstraněny byly technické prvky, konstrukce, veškeré zpevněné plochy, mobiliář, některé keře a stromy a vybavení parku. Novou dominantu parku tvoří promenáda s dřevěným chodníkem z tropického dřeva garapa, vegetačními prvky a pergolami s membránovým zastřešením. Na jižním konci promenády byla postavena kavárna (Galerie Café) s prosklenou fasádou a bezbariérovým přístupem. Pro dětské návštěvníky byl zřízen Relax Park. Zvláštní pozornost jsme věnovali výsadbě nových stromů, květin do nově založených záhonů a úpravě vodních ploch s osázením rákosových porostů.

Autorská zpráva
Revitalizace Tyršových sadů – Podzámeckého parku v Pardubicích získala titul Stavba roku 2017

O Obnově Tyršových sadů už jsme psali zde

 
Investor: Statutární město Pardubice
Projektant: New Visit s.r.o. – Tomáš Jiránek
Dodavatel: BAK stavební společnost, a.s.
Náklady: 89 059 132 korun

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz