Rezidence Centrum Radotín

Rezidence Centrum Radotín

Na Betonce, Praha 5 - Radotín

(16. 3. 2016) V Radotíně začala stavba více než 200 bytů a nového náměstí.

   
 
 
 
 

Rezidence Centrum Radotín

V Radotíně začala stavba první etapy projektu zahrnujícího více než 200 bytů, obchodní centrum a nové centrum městské části. První etapa se 76 byty by měla být hotová příští rok. Klientům nabídne celkem 70 bytových jednotek a 6 řadových rodinných domů. 

Na základní kámen projektu při ulici Na Betonce ve středu 9. března slavnostně poklepali starosta Městské části Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík a zástupci developera, společností VCES Property Development, a. s., a Doma je Doma, s. r. o., a generálního dodavatele stavby, společnosti VCES, a. s.

Projekt počítá ve třech etapách s výstavbou bytových a řadových domů, komerčních prostor a nového náměstí a přilehlé ulice. Stavební práce na první fázi projektu by měly trvat do února 2017.

V etapě B je naplánovaná výstavba dalších 134 bytů, v rámci etapy C by měly následně vzniknout nové obchodní prostory a centrum města v podobě náměstí a přilehlé třídy.

Zastupitelé prodej pozemků pro projekt schválili loni v říjnu. Projekt Rezidence Centrum Radotín se připravoval 15 let, stavební povolení pro první etapu získala společnost Vces Property Development loni v srpnu. Ještě loni začalo bourání nepotřebných budov, které na pozemcích stály. Přesnou podobu budoucí zástavby ovlivňují také například termíny opravy železniční trati Praha–Beroun.
zpráva ČTK, mi, Stavbaweb

www.rezidenceradotin.cz

Doplněno Stavbaweb:
Autorem studie celého záměru, včetně části Rezidence Radotín jsou třiarchitekti, MgA. Ing. arch. Michal Fišer za autorské spolupráce ing. arch. Tomáše Zdvihala. MgA. Ing. arch. Michal Fišer je zároveň hlavním architektem projektu ve fázi DUR, DSP a DPS za spolupráce ing. arch. Tomáše Zdvihala a ing. arch. Jindřicha Ševčíka. Společnost Deltaplan je generálním projektantem.
Projekt najdete na stránkách autorů projektu ateliéru třiarchitekti ZDE, na stránkách projektanta ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
49.9865065
14.3593312
Rezidence Centrum Radotín

Rezidence Centrum Radotín
Na Betonce
Praha 5 - Radotín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

17. 3. 2016 00:23:09. Re: Rezidence Centrum Radotín. Jiří Kalvach

 
 
 
 

17. 3. 2016 00:23:09. Re: Rezidence Centrum Radotín. Jiří Kalvach

  Velmi příkladný počin, kdy se bydlení s příslušenstvím opět dostává tam, kde bývalo dříve, tedy do centrálních oblastí obcí a přílepkových vesnic. Chrání tím obec svůj okolní ZPF, který jinak mizí díky touze mnoha občanů vlastnit své zátiší pro život co nejblíže k přírodě. Nebo díky potřebě obchodních řetězců rozšiřovat konzumní životní styl běžného člověka v zájmu trvalého "společenského růstu spotřeby a výroby", což v překladu znamená pomalou likvidaci budoucí existence života na Zemi, minimálně pro lidskou bytost. Ale život jako takový snad ještě těch 5 milionů let přežije v podobě členovců, mořských tvorů v hlubinách, malých hlodavců a krys. Pak už možná nic, neboť své vlastní planety spálí Slunce. A budou jiná slunce s jinými satelity, kde život vznikne, nesporně v jiné fyzické podobě a bytost zvaná člověk tam snad bude v malém množství pouhým pozorovatelem bez možnosti tamní prostor ovlivňovat a zničit, tak jako to zkoušel miliony let na Zemi. Ale kvůli tom nepřestaneme užívat daru života a chránit to, co na planetě Zemi pokračování života umožňuje. A to je bohatá mnohotvárnost Přírody i v naší nicotné maličké zemičce, v Čechách. Praotec Čech byl koukal!

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz