Rezidence Michelangelova

Rezidence Michelangelova

Michelangelova ulice, Praha 10

(19. 4. 2018) Architektonický koncept navrhlo studio Podlipný Sladký architekti

   
 
 
 
 

Rezidence Michelangelova

Bytový dům  společnosti JRD již získal pravomocné územní rozhodnutí a obohatí tak nabídku nového bydlení v Praze 10 – Strašnicích o 27 energeticky pasivních bytů. Jeho výstavba potrvá podle plánu developera od jara 2019 do podzimu 2020.

Rezidence Michelangelova vyroste v uzavřeném areálu. Šestipodlažní dům nabídne 27 energeticky úsporných bytů v dispozicích 1+kk až 5+kk a velikostech do 119 m2, které doplní lodžie nebo terasa a parkovací místo v podzemních garážích s možností nabíjení elektromobilů. Součástí projektu budou rovněž tři nebytové prostory ke komerčnímu využití a malý park s hřištěm a altánem určený pro společné chvíle rezidentů a jejich přátel. Relaxační přístřešek ponese název „Ateliér", a měl by sloužit k rozvoji tvůrčí činnosti místních dětí. „Pro nový projekt budou rovněž charakteristické environmentálně šetrné technologie zaručující majitelům jednotlivých bytů zdravé vnitřní prostředí a úspory provozních nákladů. Půjde např. o unikátní propojení tepelných čerpadel, určených především k vytápění a chlazení podstřešních bytových jednotek, systému řízeného větrání s rekuperací tepla a fotovoltaických panelů," komentuje obchodní ředitel JRD Pavel Krumpár.

Architektonický koncept nového šestipodlažního domu s dvěma ustupujícími patry navrhlo studio Podlipný Sladký architekti, které ho zasadilo mezi stávající budovy s důrazem na soukromí rezidentů i obyvatel okolní lokality. „Rezidence Michelangelova je rozdělena do dvou hmot - 6podlažní a 4podlažní, které sedí na společném parteru s nebytovými prostory pro obchody a kanceláře. Vyšší hmota se přiklání k okolní zástavbě, nižší je odlehčena částečně otevřenými lodžiemi s poloprůhledným zábradlím z ocelových profilů - jeho rastrový motiv se uplatňuje také na fasádě parteru. Počet oken na severní fasádě je minimalizován stejně jako terasy ustupujících podlaží, které jsou nahrazeny extenzivními zelenými střechami," popisuje projekt architekt Luděk Podlipný.
Rezidence Michelangelova

tisková práva, Stavbaweb


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

 
 
 
 
50.072854
14.510272
Rezidence Michelangelova

Rezidence Michelangelova
Michelangelova ulice
Praha 10

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz