Rezidence nad Ostrovem

Rezidence nad Ostrovem

Praha-Podolí

(4. 9. 2018) Jaroslav Trávníček

   
 
 
 
 

Rezidence nad Ostrovem

Do pražského Podolí je citlivě zasazená novostavba městského bytového domu – slibuje nízké provozní náklady a nové majitele potěší i smart prvky.

Původně tady byla stará zplaněná zahrada, která pro společnost Neocity Podolí, vlastníka a investora, znamenala výzvu. Architektonického návrhu se ujal Jaroslav Trávníček, který se rozhodl pro stavbu železobetonového monolitického objektu, jenž využívá minimální množství sloupů.
Jeho založení je vzhledem k hydrogeologickým podmínkám lokality na železobetonové základové desce, která spolu se stěnami 2. PP a částečně 1. PP tvoří tzv. bílou vanu. Obvodové suterénní stěny v 1. a 2. PP jsou z vodotěsného železobetonu. Vnitřní nosný systém suterénu tvoří železobetonové stěny a železobetonové sloupy. Svislé nosné konstrukce dalších podlaží objektu tvoří železobetonové stěny obvodového pláště a vnitřní železobetonové stěny, vše v tloušťce 200 mm. Všechny vodorovné nosné konstrukce objektů jsou také železobetonové: monolitické, bezprůvlakové křížem armované desky podporované liniově obvodovými a vnitřními nosnými stěnami. Celým objektem prochází přes všechna podlaží železobetonové schodišťové jádro, které zároveň plní funkci ztužení na celou výšku objektu. Uprostřed tohoto jádra je umístěna výtahová šachta, která je z akustických důvodů oddilatována od ostatních konstrukcí. 
Dům má čtyři nadzemní a dvě podzemní podlaží. První podzemní a nadzemní podlaží jsou řešena směrem do vnitrobloku jako terasová, třetí a čtvrté nadzemní podlaží jako ustupující. Záměrem tohoto řešení bylo zachovat potřebné odstupy od sousední zástavby. Protože nejsou nosné stěny nad sebou.

V Rezidenci nad Ostrovem je 11 bytů o dispozici 2+kk až 5+kk. V prvním podzemním podlaží, v části vystupující nad terén jsou dva byty, v suterénu pak sklípky pro všechny bytové jednotky. V druhém podzemním podlaží se nacházejí garáže. Budova využívá smart technologie a prvky, jako například dálkové odpočty měřidel, chytré ovládání klimatizace, topení nebo odstínění.

Tisková zpráva

Rezidence nad Ostrovem soutěží o titul STAVBA ROKU 2018. Hlasovat pro ni můžete během září na www.stavbaroku.cz. Tato soutěž oceňuje kvalitní stavební řešení, architektonickou nápaditost a řemeslnost.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz