Rezidence Neugraf

Rezidence Neugraf

Grafická 1040/1, Praha 5-Smíchov

(13. 4. 2018) Autorem projektu je studio Bogle Architects

   
 
 
 
 

Rezidence Neugraf

Moderní industriální bydlení na pražském Smíchově
Developeři UBM Bohemia Development a Crestyl představili společný projekt nového kosmopolitního bydlení umístěný v lokalitě Smíchova v Praze 5. Nová rezidence NEUGRAF nabídne 177 bytů všech velikostí a prostory pro obchody a služby v přízemí. Obyvatelé NEUGRAF budou moci využít nabíječky pro elektromobily, vlastní zahradu a wellness, plně vybavenou prádelnu nebo relaxační společenskou terasu na střeše. Ta nabídne kromě výhledu na Prahu odpočinkové zóny s lavičkami, lehátky a grily. Na střeše bude i přistávací plocha pro komerční drony. Dokončení projektu je naplánováno za dva roky, předpokládaná investice je 1,2 miliardy korun.

NEUGRAF nabídne celkem 177 bytů všech velikostí od prostorných loftů a střešních penthousů s velkou terasou a výhledem na Prahu až po garsonky. Celý projekt se skládá z několika objektů v bloku ulic Grafická a Kmochova. Uzavřený areál bude mít centrální společnou recepci s nonstop provozem a concierge službami. V přízemí orientovaném do ulic vzniknou prostory pro obchody a služby jako kavárna, lékařská ordinace nebo fitness.

Architektonické ztvárnění rezidenčního projektu NEUGRAF reflektuje industriální tradici místa a navazuje na původní historickou budovu tiskárny (původně zde stály grafické závody Václava Neuberta). Zároveň se inspiruje moderními budovami v metropolích západní Evropy. Exteriér tak kombinuje materiály průmyslové doby doplněné lehkými detaily z oceli a skla. Autorem projektu je architektonické studio Bogle Architects, interiéry bytů a vnitřní prostory vznikají pod taktovkou Chmelař architekti a zahradu i společnou částečně zatravněnou střešní terasu navrhli specialisté na krajinářskou architekturu z ateliéru Šmídová Landscape Architects.

Byty se budou vyznačovat vysokou kvalitou použitých materiálů a důrazem na funkční design. V projektu se myslí i na zdánlivé detaily – k dispozici tak bude například i plně vybavená prádelna pro ty rezidenty, kteří nechtějí, aby jim v bytě překážela pračka a sušička, což ocení zejména majitelé menších bytů. Optimální prostředí všech obyvatel zajistí řízená rekuperace vzduchu, u vybraných bytů bude ve standardu i zastínění a klimatizace.

Samozřejmostí budou podzemní garáže, ke všem bytům kromě 1+kk automaticky patří podle jejich velikosti až tři parkovací stání. V projektu se myslelo i na blízkou budoucnost - garáže budou vybavené nabíječkami pro elektromobily a na společenské střeše budou moci přistávat zásilkové drony.

Aktuálně probíhají přípravné práce, v nejbližších týdnech pak bude zahájena samotná stavba. Dokončení projektu je naplánováno na podzim 2020.
NEUGRAF

tisková zpráva, Stavbaweb

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz