Rezidence Sacre Coeur dokončena

Rezidence Sacre Coeur dokončena

(16. 9. 2009)

 
 
 
 

Rezidence Sacre Coeur dokončena

Pražská čtvrť Hřebenky se rozrostla o nové rezidenční bydlení. V městské části Prahy 5 na úrovni ulic Holečkova a Švédská vyrostl unikátní bytový dům, který svým zajímavým architektonickým řešením citlivě doplňuje okolní historickou zástavbu — Rezidence Sacre Coeur. Společnost SATPO Development, s.r.o. jej dokončila jako svůj zatím největší projekt. Jeho výstavba byla zahájena v březnu roku 2007, kolaudace se uskutečnila v červnu 2009 a v současnosti probíhají první předání bytových jednotek jejich novým majitelům.

Jednou ze zásadních předností Rezidence Sacre Coeur je kombinace dobrého dopravního i pěšího spojení s centrem města a klidného bydlení v bezprostřední blízkosti zahrady Kinských a historické stavby benediktinského kláštera. Pěšky dostupné jsou chlouby pražské historie jako Petřínská rozhledna, Malá Strana a Pražský hrad. Pár minut cesty je vzdálena stanice metra Anděl s obchodním centrem a dvěma multikiny. V docházkové vzdálenosti je také základní škola a Francouzské lyceum. Zajímavou možnost nabízí bydlení v Rezidenci Sacre Coeur milovníkům golfových greenů; devítijamkové hřiště v Motole je vzdáleno pouhých pět minut jízdy autem. Další sportovní vyžití nabízí v blízkosti několik sportovně-relaxačních center či cyklostezka a in-line park Ladronka.

V osmi nadzemních podlažích Rezidence Sacre Coeur se nachází celkem 103 bytových jednotek ve velikostech 1+kk až 5+kk, od 43 do 217 m2, a také 2 nebytové prostory. Každá bytová jednotka má individuálně řešenou dispozici, projekt nabízel i možnosti realizace klientských změn. K některým z bytových jednotek patří zahrádka, nechybí zde ani zajímavé mezonetové byty s ojedinělým výhledem na více než polovinu staré zástavby Prahy, panorama Vyšehradu a mrakodrapů na Pankráci. Ostatní byty většinou disponují balkonem, terasou či lodžií. K přednostem všech bytových jednotek patří vysoce kvalitní vybavení. V základní ceně jsou zahrnuty dřevěné třívrstvé podlahy, podlahové vytápění v koupelnách, sanitární keramika, kvalitní baterie, keramické dlažby a obklady od prestižních výrobců i podlahové krytiny z tropického dřeva na terasách, balkonech a lodžiích. V mnohých bytech jsou dvě koupelny i více, ceněná výhoda zejména pro rodiny s dětmi. Ve vybraných bytech jsou instalovány klimatizace a videotelefony. Napojení na optickou síť poskytne obyvatelům Rezidence Sacre Coeur vysokorychlostní internet, digitální televizi a telefon. Samozřejmě nechybí ani parkovací stání v podzemních podlažích rezidence a praktické sklepní prostory. Bezpečnost je zajištěna prostřednictvím služeb recepce a kamerového systému monitorujícího čtyřiadvacet hodin denně veškeré veřejně přístupné prostory a garáže. Mladé rodiny ocení areál u recepce, kde se nachází dětský koutek a plně vybavené, udržované dětské hřiště. V prostorách recepce je umístěna i jednací místnost a zázemí pro návštěvy.
S výstavbou Rezidence Sacre Coeur započala společnost SATPO v březnu 2007 na místě stavební proluky v původní zástavbě z období první republiky. Celý projekt navrhovala architektonická kancelář 4a architekti. Realizace byla rozdělena do dvou etap — založení objektu a horní stavby. Dodavatelem obou fází výstavby byla společnost HOCHTIEF CZ a.s. V červnu 2009 proběhlo kolaudační řízení a v současnosti jsou předávány první bytové jednotky. Více než 60 % z nich má již svého majitele. Pro ně i pro další, kteří budou následovat, představuje Rezidence Sacre Coeur skutečně mimořádné místo pro život.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz