Rezidence Sky Barrandov

Rezidence Sky Barrandov

Praha 5-Barrandov

(19. 5. 2015) Autory studie rezidenčního objektu a fasády jsou Eva Jiřičná a Petr Vágner ze studia AI Design.

   
 
 
 
 

Rezidence Sky Barrandov

Společnost K+Devonská postaví na pražském Barrandově 108 luxusních bytů ve dvou domech. Architektonickou studii a fasádu objektu navrhli architekti Eva Jiřičná a Petr Vágner ze studia AI-Design.
Autorem vnitřních dispozic stavby je ateliér P.H.A. vedený Ondřejem Gattermyerem. 
Domy staví společnost Ridera stavební.

Stavba, která vyjde na 540 miliónů korun, skončí příští rok v srpnu. Řekli to zástupci investora při položení základního kamene.
Zaujme zejména nadčasová fasádu projektu – čistá a elegantní linie balkonů, na něž se vchází z bytů francouzskými okny a z nichž se nabízí panoramatický výhled na Prahu. „Jsem ráda, že jsem byla přizvána k tomuto nevšednímu projektu na tak krásném místě. Zároveň mne velice těší, že i v ČR se u bytových domů začíná řešit design,“ řekla při položení základního kamene Eva Jiřičná.

Výstavba rezidence je rozdělena do dvou etap, v rámci první vyroste dům s 58 byty. Ty budou mít dispozice od 2 + kk až po 5 + kk. V prvním čtvrtletí příštího roku naváže stavba druhého domu. Byty u ulice Devonská s výhledem na Prahu budou určeny pro bohatší klienty, průměrná cena činí 65 až 67 tisíc korun za metr čtvereční (včetně DPH).


Domy jsou navrženy v energetické třídě A, tedy jako mimořádně energeticky úsporné. Součástí všech bytů bude systém inteligentního řízení bytu.

Předpokládaný postup výstavby 1. etapy (57 bytů + 1 penthouse)
• Zahájení výstavby: 1Q 2015
• Ukončení výstavby: 4Q 2016
Předpokládaný postup výstavby 2. etapy (49 bytů, 1 penthouse a dům služeb)
 • Zahájení výstavby: 1Q 2016
 • Ukončení výstavby: 4Q 2017
www.skybarrandov.cz 

tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.0314899
14.3921594
Rezidence Sky Barrandov

Rezidence Sky Barrandov
Praha 5-Barrandov

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz