Rezidence Sky Barrandov

Rezidence Sky Barrandov

Praha 5-Barrandov

(19. 5. 2015) Autory studie rezidenčního objektu a fasády jsou Eva Jiřičná a Petr Vágner ze studia AI Design.

   
 
 
 
 

Rezidence Sky Barrandov

Společnost K+Devonská postaví na pražském Barrandově 108 luxusních bytů ve dvou domech. Architektonickou studii a fasádu objektu navrhli architekti Eva Jiřičná a Petr Vágner ze studia AI-Design.
Autorem vnitřních dispozic stavby je ateliér P.H.A. vedený Ondřejem Gattermyerem. 
Domy staví společnost Ridera stavební.

Stavba, která vyjde na 540 miliónů korun, skončí příští rok v srpnu. Řekli to zástupci investora při položení základního kamene.
Zaujme zejména nadčasová fasádu projektu – čistá a elegantní linie balkonů, na něž se vchází z bytů francouzskými okny a z nichž se nabízí panoramatický výhled na Prahu. „Jsem ráda, že jsem byla přizvána k tomuto nevšednímu projektu na tak krásném místě. Zároveň mne velice těší, že i v ČR se u bytových domů začíná řešit design,“ řekla při položení základního kamene Eva Jiřičná.

Výstavba rezidence je rozdělena do dvou etap, v rámci první vyroste dům s 58 byty. Ty budou mít dispozice od 2 + kk až po 5 + kk. V prvním čtvrtletí příštího roku naváže stavba druhého domu. Byty u ulice Devonská s výhledem na Prahu budou určeny pro bohatší klienty, průměrná cena činí 65 až 67 tisíc korun za metr čtvereční (včetně DPH).


Domy jsou navrženy v energetické třídě A, tedy jako mimořádně energeticky úsporné. Součástí všech bytů bude systém inteligentního řízení bytu.

Předpokládaný postup výstavby 1. etapy (57 bytů + 1 penthouse)
• Zahájení výstavby: 1Q 2015
• Ukončení výstavby: 4Q 2016
Předpokládaný postup výstavby 2. etapy (49 bytů, 1 penthouse a dům služeb)
 • Zahájení výstavby: 1Q 2016
 • Ukončení výstavby: 4Q 2017
www.skybarrandov.cz 

tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.0314899
14.3921594
Rezidence Sky Barrandov

Rezidence Sky Barrandov
Praha 5-Barrandov

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz