Rezidence v Olomouci

Rezidence v Olomouci

(10. 2. 2016) CAMA Architekti

   
 
 
 
 

Rezidence v Olomouci

Prestižní ocenění Best of Realty - Nejlepší z realit letos ovládly regionální stavby. Absolutním vítězem se stala olomoucká rezidence Na Dlouhé od kanceláře CAMA Architekti. Porotci ocenili především citlivé zasazení do prostředí města a pocit rodinného bydlení, které soubor bytových domů svým majitelům dává. 
Koncepce objektu vycházela ze zadání vytvořit mezičlánek mezi sídlištěm a vilovou zástavbou. Důležitým hlediskem bylo navrhnout bytový komplex, který maximálně využije prostor a přinese jeho obyvatelům moderní bydlení v blízkosti historického centra Olomouce. Architektům z kanceláře CAMA se povedlo využit také unikátní polohu objektu. Ze všech bytů je nádherný výhled na nejkrásnější olomoucké památky. Díky atraktivní lokalitě a kvalitnímu architektonickému řešení se stal projekt komerčně úspěšným – všechny byty se prodaly v podstatě okamžitě po uvedení na trh.
„Velice si ceníme řešení umístit celý objekt na vyvýšenou zelenou bázi, která nám umožnila urbanisticky sladit jej s okolím, ale hlavně umocňuje pocit soukromí a ochrany bytů. Také jsme tím elegantně vyřešili prostor pro umístění podzemních garáží,“ říká David Chromík z projekční kanceláře CAMA Architekti.
Rezidence má kapacitu 55 bytů a 100 parkovacích míst. Pro obyvatele je k dispozici velkorysá společná zahrada. Přízemní byty mají vlastní předzahrádku, ostatní byty jsou opatřeny lodžii.

V dalších kategoriích soutěže Best of Realty zvítězilo například nové administrativní centrum Aviatica, které vzniklo na území bývalé továrny Waltrovka v pražských Jinonicích. Nejlepším hotelem byl vyhlášen Pecr v Peci pod Sněžkou. V poslední hlavní kategorii skladových a průmyslových areálů porotu nejvíce oslovil projekt VF Corporation ve Zdibech v Praze-východ. O vítězích rozhodla osmičlenná odborná porota, ve které zasedli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, agentur pro výzkum trhu, developerů, realitních makléřů či bankéřů.

Tisková zpráva

 

REZIDENCE NA DLOUHÉ - OLOMOUC

Autor: David Chromík – CAMA Architekti s.r.o.; Jindřich Brož, Darina Jasanská, Irma Konečná, Pavel Dostál, Petra Žlebková
Projekt: 2010-2012/realizace: 2014

 

Více na www.cama.cz

O soutěži jsme již psali: http://stavbaweb.dumabyt.cz/vitzne-stavby-soutze-best-od-realty-2015-13478/clanek.html

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz