Rezidenční komplex Megapolis v Kazani v Rusku

Rezidenční komplex Megapolis v Kazani v Rusku

(18. 8. 2014) Firma PSJ postavila výškovou budovu s 28 podlažími v ruské Kazani

 
 
 
 

Rezidenční komplex Megapolis v Kazani v Rusku

Firma PSJ postavila výškovou budovu s 28 podlažími v ruské Kazani(ČTK) -
Stavební společnost PSJ koncem července dokončila výškovou rezidenční budovu v ruské Kazani. Železobetonový objekt nabízí v 26 nadzemních podlažích apartmány a komerční plochy, další dvě podzemní podlaží slouží jako parkoviště. Jeho výstavba stála skoro 32 milionů eur (v aktuálním přepočtu kolem 890 milionů korun). ČTK to dnes sdělil mluvčí společnosti Miroslav Fuks. Česká společnost se nyní uchází o zakázku na další etapu výstavby tohoto komplexu.

"Kazaňský Megapolis by rozhodně neměl zůstat pouze u první rezidenční etapy," uvedl mluvčí. V druhé etapě by měly být postaveny dvě kancelářské budovy a podzemní parkoviště o celkové rozloze zhruba 52.000 metrů čtverečních. Práce by podle Fukse mohly začít už letos na podzim.

Právě dokončená budova v centru Kazaně se stala jednou z výškových dominant města s více než milionem obyvatel. Má 399 apartmánů a 2000 metrů čtverečních komerčních ploch v přízemí; podzemní podlaží nabízejí 400 parkovacích míst. Stavební práce trvaly tři roky, stavba nebyla plynulá, a to i kvůli světové letní univerziádě, která se v Kazani konala loni v červenci. "Magistrát města v té době vyžadoval klid," uvedl manažer PSJ Martin Švoma.

Investorem díla byla mezinárodní developerská skupina Clover Group, na jeho financování se podílela Komerční banka spolu s Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP).

Pro firmu PSJ, která patří mezi největší stavební společnosti v Česku, je ruský trh významným zdrojem zakázek. Na loňském obratu společnosti, který činil 4,36 miliardy korun, se podílely polovinou. Fuks uvedl, že PSJ zatím nemá žádné signály o tom, že by se kvůli napjaté politické situaci mezi unií a Ruskem nějaké projekty pozastavovaly nebo rušily. "Všechny projekty, které realizujeme v Rusku, probíhají," uvedl mluvčí. Je podle něj ale otázka, jak se bude český export do Ruska vyvíjet v dalších měsících.
zdroj foto: www.psj.cz

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz