Rezidenční projekt Sacre Coeur2

Rezidenční projekt Sacre Coeur2

Holečkova, Praha 5

(23. 5. 2016) Nosná železobetonová konstrukce je vyzděna cihelnými bloky HELUZ AKU.

   
 
 
 
 

Rezidenční projekt Sacre Coeur2

Architekt /Projektantateliér Schindler Seko Architects – Jan Schindler, Jana Hamrová, Petra Hlaváčková
Stavební firma: Metrostav a.s.
Zařazení: Polyfunkční dům
Skladba konstrukce: nosná železobetonová konstrukce, vyzdívky HELUZ AKU
Použitý materiál HELUZ:  HELUZ AKU

Rezidence Sacre Coeur2 se nachází v Praze 5 – Smíchově mezi ulicemi Holečkova, Kmochova, Grafická a Kobrova, přímo nad tělesem strahovského automobilového tunelu (SAT) a v těsné blízkosti konstrukce servisního tunelu SAT, kde v místě původní prvorepublikové zástavby vznikla díky stavbě Strahovského tunelu od roku 1985 proluka. Autorem projektu je ateliér Schindler Seko Architekti, developerem je společnost SATPO.
Polyfunkční dům s bytovým domem uzavírají narušený blok stávajících domů, v blízkosti parku Sacre Coeur.
Bytový a Polyfunkční dům mají společný krytý parking. Polyfunkční dům má v prvních dvou nadzemních patrech prostor vyčleněn pro obchod, ve zbývajících třech patrech jsou bytové jednotky. Bytový dům obsahuje bytové jednotky větších a prostornějších rozměrů. Dohromady spolu tvoří objekt ve tvaru půlbloku. Jelikož se převážná část stavby nachází nad podzemní stavbou tunelu, jsou obě ramena půlbloku řešena jako mostové nosníky, které tunel překračují. Poslední 6. nadzemní podlaží obou domů je tvořeno penthausy se střešními terasami.

HELUZ AKU
Mezibytové příčky projektu Sacre Coeur² jsou z části vyzdívané, a to cihlami s vyšší akustickou izolací řady HELUZ AKU. Oproti běžným cihelným blokům mají cihly HELUZ AKU nižší míru vylehčení dutinami, silnější žebrování a jsou určeny pro místa, kde jsou zvýšené nároky na zvukovou izolaci. Cihly jsou zděné na vápenocementovou maltu.

Z cihel řady HELUZ AKU jsou vyzděny i obvodové stěny penthousů, tedy pěti luxusních apartmánových jednotek na střeše Sacre Coeur². Díky větší objemové hmotnosti, a tím větší tepelné akumulaci oproti běžným dutinovým cihlám zajišťují lepší tepelnou pohodu v interiéru. Masivnější konstrukce cihelných bloků HELUZ AKU umožňuje bezproblémové kotvení dalších vrstev fasády. Tu tvoří dodatečná tepelná izolace z desek z minerálních vláken a lehký montovaný fasádní systém na nosném roštu.

Zdivo z cihel HELUZ bylo využito také na obezdívky instalačních šachet a na individuální úpravy dispozic penthousů a loftů podle přání budoucích majitelů bytových jednotek v projektu Sacre Coeur².
podle podkladů společnosti HELUZ

Související články:

Sacre Coeur 2  22.4.2015
Sacre Coeur2  30.5.2014

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

  Výrobci/dodavatelé

U Cihelny 295

373 65 Dolní Bukovsko 295

Telefon +420 385 793 011

odbyt@heluz.cz

http://www.heluz.cz

 
 
 
 
50.0783704
14.4028341
Rezidenční projekt Sacre Coeur2

Rezidenční projekt Sacre Coeur2
Holečkova
Praha 5

Komentáře ke článku

 
 
 
 

30. 5. 2016 19:18:12. Re: Rezidenční projekt Sacre Coeur2. Jan Stašek

 
 
 
 

30. 5. 2016 19:18:12. Re: Rezidenční projekt Sacre Coeur2. Jan Stašek

  Pokud má název odkazovat na místo v Paříži, mělo by se to jmenovat Sacré Coeur, (Svaté Srdce či Jádro.) S krátkým e na konci slova Sacré to neznamená nic a čte se to jinak.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz