Rezidenční projekt Vila Na Výsluní v Praze 10

Rezidenční projekt Vila Na Výsluní v Praze 10

 
 
 
 

Rezidenční projekt Vila Na Výsluní v Praze 10

Developerská společnost JRD v únoru zahájila  výstavbu nového nízkoenergetického rezidenčního projektu. Vila Na Výsluní s celkem 15 luxusními byty vyroste v klidné lokalitě pražských Strašnic. Energeticky pasivní vila svým obyvatelům výrazně ušetří provozní náklady. Dokončení je plánováno na podzim 2014. Autorem projektu je studio Podlipný Sladký Architekti.Pětipodlažní dům s celkem patnácti bytovými jednotkami bude zasazen do zahrady původní vily ze 30. let minulého století. Již samotné jméno ulice Na Výsluní a také styl tamní zástavby odráží fakt, že se vždy jednalo o vyhledávanou lokalitu předních pražských intelektuálů a podnikatelů. I projekt společnosti JRD se proto záměrně svou architekturou z dílny Podlipný Sladký Architekti odkazuje k době, kdy funkce estetická a užitná tvořily jeden harmonický celek. Byty v dispozicích 2+kk až 5+kk o velikosti 54 m2 až 119 m2 charakterizuje promyšlené dispoziční řešení. K jednotkám v přízemí náleží prostorné předzahrádky, k těm ve vyšších patrech balkóny nebo velké terasy poskytující výhledy do vzrostlé zeleně vilové čtvrti. Parkování je zcela bezproblémové, zajištěno 25 místy v suterénu. K většině bytů budou patřit dvě garážová stání.Projekt je koncipován jako energeticky pasivní, s průkazem energetické náročnosti budovy A. „Silné zateplení obvodových stěn, masivní dřevěná okna s trojskly a vyspělá technologie centrálního větrání s rekuperací tepla přinesou novým majitelům, stejně jako ve všech projektech JRD, značné úspory nákladů na provoz domácnosti. Kromě finanční stránky je však důležitá také celková kvalita bydlení, která je v našich energeticky úsporných budovách na velmi vysoké úrovni. Jak se žije v prostředí téměř bez prachu a hluku si ostatně mohou zájemci vyzkoušet v našem vzorovém bytě, do kterého je možné se na víkend nastěhovat a přespat v něm,“ říká Jan Řežáb, ředitel skupiny JRD. Vysoký komfort bydlení ve vile Na Výsluní podporuje i volba kvalitních standardů. V koupelnách, které do projektů JRD dlouhodobě dodává Keramika Soukup, budou španělské obklady Saloni a německé baterie Kludi. V ostatních místnostech pak například třívrstvé dřevěné podlahy, designové vypínače a otopná tělesa či praktické vyšší dveře.
tisková zpráva, Stavbaweb 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.