Rezidenční projekt Zelená Libuš

Rezidenční projekt Zelená Libuš

(28. 1. 2020) Nový energeticky úsporný dům v blízkosti Modřanské rokle byl zkolaudován

   
 
 
 
 

Rezidenční projekt Zelená Libuš

Osmipodlažní bytový dům Zelená Libuš nabídne 66 zdravých bytů v dispozicích 1+kk až 5+kk. Součástí projektu je 600 m2 komerčních ploch v parteru objektu s řadou obchodů a služeb. Ty pokrývá zelená střecha, která přispívá k absorbování prachových částic, zlepšení zvukové a tepelné izolace, snížení intenzity vyzařování na sousední plochy i k rozvoji místní biodiverzity.
Projekt zahrnuje dětské hřiště, komunitní zahrádky, přípravu pro instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily nebo chytrou lavičku, která využívá solární energii pro připojení k internetu nebo dobíjení mobilního telefonu. Je koncipovaný v energeticky úsporném standardu, jenž charakterizuje využití udržitelných materiálů a technologií, včetně řízeného větrání s rekuperací tepla. Daný systém zajišťuje nejen významné energetické úspory, ale především zdravé vnitřní prostředí se stabilní teplotou a vlhkostí.

Generální projektant:  MS architekti s. r. o.
Autoři architektonického návrhu: Michal Šourek, Pavel Hřebecký, Tomáš Filgas, Alexandr Verner
Architektonické a stavební řešení: Tomáš Filgas, Martin Studnička

Zelená Libuš

tisková zpráva, Stavbaweb

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

 
 
 
 
50.012111
14.454882
Rezidenční projekt Zelená Libuš

Rezidenční projekt Zelená Libuš

Komentáře ke článku

 
 
 
 

28. 1. 2020 20:34:51. Re: Rezidenční projekt Zelená Libuš. Jiří Kalvach

30. 1. 2020 19:11:48. Re: Rezidenční projekt Zelená Libuš. Jitka

 
 
 
 

28. 1. 2020 20:34:51. Re: Rezidenční projekt Zelená Libuš. Jiří Kalvach

  Půvab socialistické králíkárny vylepšený sofistikovanou technologií. To je tedy počin hodný 21. století! To jich máme podobných ještě málo? I přestavby s nástavbami bývalých paneláků a přilepenými zimními zahradami vypadají lépe.

30. 1. 2020 19:11:48. Re: Rezidenční projekt Zelená Libuš. Jitka

  Když už je to zkolaudované, tak proč nejsou u článku fotografie?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz