Rezidenční projekt Zličín je dokončen

Rezidenční projekt Zličín je dokončen

(19. 1. 2015) Se závěrem loňského roku byla dokončena poslední etapa rezidenční lokality Metropole v Praze 5 – Zličíně. Ta je s celkovým počtem 1722 bytů největším aktuálně realizovaným developerským projektem v Praze. Autorem projektu je společnost PTA ARCHITECTURE (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Rezidenční projekt Zličín je dokončen

Se závěrem loňského roku byla dokončena poslední etapa rezidenční lokality Metropole v Praze 5 – Zličíně. Ta je s celkovým počtem 1722 bytů největším aktuálně realizovaným developerským projektem v Praze. Autorem projektu je společnost PTA ARCHITECTURE (doplněno Stavbaweb).

Dušan Kunovský, šéf společnosti CENTRAL GROUP říká: „Měli jsme k dispozici prakticky ideální pozemek, kde jsme vytvořili polouzavřené bloky. Kdyby v době přípravy projektu již platily například nové pražské stavební předpisy, mohla na Zličíně vyrůst kompaktní městská bloková zástavba s uličním parterem, jakou známe z tradičních pražských čtvrtí. Do budoucna by si měli představitelé hlavního města vyjasnit, zdali chtějí jít v rozvoji Prahy cestou kompaktní zástavby v intravilánu města, nebo cestou rozšiřování o samostatně stojící domy jednotlivě poházené po území.“
Bytový areál se nachází na přibližně čtvercovém pozemku mezi ulicemi Na Radosti a Vřesovická a sestává ze 24 domů o maximálně sedmi nadzemních podlažích. Polouzavřené uliční bloky ve svém středu vytvářejí náměstí s parkovou úpravou. Ve vnitroblocích trojúhelníkového či lichoběžníkového tvaru budou dětská hřiště. Směrem od středu k okrajům lokality pak ubývá polouzavřených uličních bloků a jejich místo přebírají samostatně stojící domy různoběžníkového půdorysu.V bytovém areálu se nachází byty o dispozicích 1+kk až 5+kk a velikostech od 31 m2 do 148 m2. Většina bytů má balkon nebo terasu, byty v přízemí předzahrádky. Ustupující horní podlaží pak dávají vzniknout střešním terasám. Architektonickým prvkem, který prostupuje celým projektem, jsou ostré úhly domů, které jsou nejlépe patrné na balkonech a terasách.

Byty jsou navrženy podle interních zásad developera, takže nedochází k miniaturizaci dispozic a zmenšování pokojů na úkor jejich využitelnosti. Myslelo se na úložné prostory a jak chodby, tak i pokoje jsou navrhovány tak, aby umožnily instalaci vestavných skříní. Větší byty mají komoru a oddělené WC od koupelny. Prostor pro realizaci a řešení bytových architektů skýtají atypické půdorysy některých místností s ostrými úhly stěn.
Tisková zpráva

PTA ARCHITECTURE


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz