River Garden II a III

River Garden II a III

(19. 11. 2012) Na Rohanském nábřeží v pražském Karlíně začala koncem října stavebně náročnou překládkou vysokokapacitního proplachového kanálu výstavba dvou nových administrativních budov. Projekt River Garden II a III přímo navazuje na budovu River Garden I. Soubor dvou propojených budov je dílem architektů Baumschlager a Schindler Seko architekti.

 
 
 
 

River Garden II a III

Na Rohanském nábřeží v pražském Karlíně začala koncem října stavebně náročnou překládkou vysokokapacitního proplachového kanálu výstavba dvou nových administrativních budov. Projekt River Garden II a III přímo navazuje na budovu River Garden I. Soubor dvou propojených budov je dílem architektů Baumschlager a Schindler Seko architekti.Dostavba Karlínského bulváru zahájena - Rohanské nábřeží získá nové budovy
Soubor nových budov bude dokončený na jaře 2014. Svým výrazným architektonickým rukopisem prodlouží bulvár Rohanského nábřeží. Pravidelný rastr oken River Garden II s vertikální proporcí doplňuje fasáda postavená na klasické sloupové kolonádě s otevřeným podloubím, s hliníkovým obkladem zlato-bronzové barvy. Vertikální členění je v kontrastu se sousední River Garden III, která nabídne hladkou, horizontálně členěnou, fasádu mléčné barvy v kombinaci s otevřenou kolonádou bez sloupů a nepravidelně šikmou siluetou střechy.

Projekt River Garden II a III koupila společnost HB Reavis Group z vlastních zdrojů letos v květnu. „Ihned jsme zahájili přípravu samotné stavby. Podařilo se nám dodržet harmonogram. Nyní realizujeme náročné podzemní práce, budeme řešit inženýrské sítě a následně samotnou stavební jámu,“ doplnil development manažer HB Reavis Group Robert Ullman. Součástí projektu je rekonstrukce přilehlé křižovatky a Šaldovy ulice, rovněž i výstavba parkovacího zálivu a napojení na místní cyklotrasy.
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz