Riverpark Modřany

Riverpark Modřany

Mezi Vodami, Praha 4 - Modřany

(8. 4. 2015)  Autorem projektu je slovinský ateliér Bevk Perović Arhitekti.

   
 
 
 
 

Riverpark Modřany

Projekt se 700 byty v Modřanech musí zpracovat dokumentaci EIA
(ČTK) - Projekt developerské společnosti Karlín Group, která chce v Modřanech u Vltavy postavit novou čtvrť s 698 byty v sedmi domech, má významný vliv na životní prostředí, rozhodl magistrátní odbor životního prostředí. Firma proto musí zpracovávat rozsáhlou studii dopadů na životní prostředí, vyplývá z databáze EIA. Stavbu projektu Riverpark Modřany plánuje developer podle dokumentace zahájit příští rok v březnu.

Projekt tvoří sedm bytových domů, jejichž základna má tři podlaží. Na nich vyrostou věže s devíti až 12 patry. Součástí projektu má být 1033 parkovacích míst, z toho 971 v podzemí. Developer slibuje také školku pro 120 dětí, obchod s potravinami, fitness studia a malé kancelářské provozovny například pro lékaře, zubaře, kadeřníka či lékárnu. Prostor mezi domy bude koncipován jako veřejné dlážděné náměstí s občasnou zelení a městským mobiliářem.

Riverpark Modřany má vyrůst u ulice Mezi Vodami mezi tramvajovou a železniční tratí, která budoucí bytové domy odděluje od Vltavy a golfového hřiště v Hodkovičkách. Nyní je místo vedeno jako takzvaný brownfield se skládkou a dosluhujícími výrobně-skladovými areály. Investor podle dokumentace počítá s dekontaminací území a výsadbou zeleně.

První etapu projektu rozděleného na tři fáze chce Karlín Group začít stavět v březnu 2016. Stavební práce by měly trvat 20 měsíců. Celý projekt Riverpark Modřany by měl být hotový na podzim 2020.

Zájem o nové byty v Praze v poslední době roste, jen loni developeři podle společné statistiky společností Ekospol, Skanska Reality a Trigema prodali rekordních 5950 nových bytů. To je meziročně o 18,6 procenta více. Loňský rok překonal i předkrizový rok 2007. Dalších 6750 bytů mají developeři připravených k prodeji.

Doplněno Stavbaweb
Prezentace projektu na veřejné debatě  - Riverpark Modřany
Riverpark Modřany - vyznačení na mapě.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.0129239
14.4016993
Riverpark Modřany

Riverpark Modřany
Mezi Vodami
Praha 4 - Modřany

 
 
 
 

9. 4. 2015 08:26:47. Re: Riverpark Modřany. davsuch

  + zastavění letitého brownfieldu
+ přivedení do lokality obytné budovy, občanské vybavenosti a obchodů - vznik prostoru pro běžné fungování města
+ vytváří použitelnou zeleň pro obyvatele
- stále po Praze opakující se architektura: vysoké hranaté budovy s ostrými hranami + podzemní garáže + komerční prostory

13. 4. 2015 15:26:52. Re: "opakující se architektura: vysoké hranaté budovy s ostrými hranami + podzemní garáže + komerční prostory" . Jitka

  A ještě k tomu v nižších polohách vyšší stavby, čímž se v dálkových pohledech zcela setře to, čím je Praha zajímavá, a sice že jde o údolí mezi stráněmi.
Ale jedno plus proti oploceným brownfields to (snad) má. Vypadá to, že to bude průchozí směrem k řece.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz