RMA Architects: Středisko alternativní medicíny a meditace

RMA Architects: Středisko alternativní medicíny a meditace

(30. 5. 2013) V zelenajícím se kraji východní Goy v Indii se nachází Think Tank Retreat, který se skládá z osmi bytových jednotek a alternativního zdravotního střediska.

 
 
 
 

RMA Architects: Středisko alternativní medicíny a meditace

V zelenajícím se kraji východní Goy v Indii se nachází Think Tank Retreat, který se skládá z osmi bytových jednotek a alternativního zdravotního střediska.

Architekti: RMA Architects
Místo: Valpoi, Goa, Indie
Hlavní architekt: Rahul Mehrotra
Konzultanti: Sewri Consultants (P)Ltd., Riyaz Rangawala, Sunil Services, Aseem Merchant
Plocha: 1685,25 m2
Realizace: 2009
Foto: Romil Sheth, Rajesh Vora


Doplňkové programy zdravotního centra (masáže, konferenční místnost a kuchyně) jsou koncipovány jako samostatné boxy, které jsou integrovány do jedné stavby na společném soklu pod velkou střechou z hliněných dlaždic. Střechy těchto oddělených boxů jsou přístupné jako kryté terasy a slouží pro neformální setkání, jógu a meditace.
Přirozené příčné provětrání, izolace pomocí dvojité střechy a ochrana před zvětráváním v tropickém klimatu Goy byly hlavní starosti během návrhu a byly v základu jeho strategie, současně s minimálními nároky na údržbu a snahou po celkovém elegantním řešení.Pro stavbu se používaly místní materiály: stěny z lateritu (typ zvětralé horniny) těženého v okruhu do 5 km a střecha z hliněných dlaždic vyráběných v místě; projekt se tak věnuje původní stavební tradici v lokalitě a prodlužuje její trvání.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz