Rodinná kaple

Rodinná kaple

Sedlčansko

(1. 11. 2019) OTA atelier

   
 
 
 
 

Rodinná kaple

Nevšední a citlivé zadání – tím pro nás začala práce na návrhu kaple pro rodinu a nejbližší přátele investora. Kaple stojí na soukromém pozemku, v jejím umístění mezi vzrostlými opadavými duby měl stavitel od počátku jasno. Orientována je v ose východ-západ, vstupem se obrací směrem k obci. Tvarování stavby vycházelo z myšlenek, které její vznik iniciovaly. Investor vyrůstal v Řecku, základní archetyp se zvonicí v průčelí mu byl blízký. Tento model jsme doplnili o přístupy z českého prostředí. Kaple balancuje mezi tradicí a současnými stavebními principy.
Jednoduchou hmotu jsme členili pásem oken nad bočními stěnami, kde bychom v tradičním pojetí vytvořili římsu. Obdobně jsme hledali rovnováhu i v materiálech. Břidlicovou krytinu, žulová ostění a trámový krov jsme doplnili o betonové bloky, které se ručně vyráběly na místě, přímo v modulu kaple. Bloky v rozměru 80 x 40 x 10 cm z prostého betonu jsou na delších stranách směrem k podstavě rozšířeny, čímž se výrazněji propisují jednotlivé vrstvy. Tím vzniká charakteristický vzhled zdiva a jde tak o hlavní zdobný prvek stavby.
V interiéru je kaple opět zcela prostá, základní materiály doplňují pouze ikony z cest rodiny a mobiliář tvořený lokálními řemeslníky.
Autorská zpráva
Foto: Tomáš Slavík

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz