Rodinný dům Brno Kohoutovice

Rodinný dům Brno Kohoutovice

Brno Kohoutovice

(16. 6. 2021) Kuba & Pilař architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům Brno Kohoutovice

Pozemek je nepravidelného lichoběžného tvaru s prudkým východním svahem. Na jižní straně tvoří hranici městský lesopark. Dům navazuje na ortogonální ustupující řád sousední skupiny řadových rodinných domů ze 70.let. Hmotovým řešením dům kaskádově klesá shodně se sklonem pozemku, tento motiv se již uplatňuje ve stávající řadové zástavbě. Hmota domu je složena ze tří pravoúhlých kvádrů, které jsou položeny na sebe a jsou postaveny ke koncovému řadovému domu. Spodní kvádr domu není viditelný z ulice, okna všech obytných místností jsou orientována na jih do zeleně. Dům má dvě nadzemní podlaží a jedno podzemní. V 1.PP je obývací pokoj s kuchyní, který navazuje na plochu zahrady. Ve východní části je umístěna garáž pro dvě vozidla. V prostředním kvádru v 1.NP, jehož podlaha je v místě vstupu do domu na úrovni chodníku ulice, je navržena hala se šatnou, pracovna a garáž. Ve venkovním prostoru nad garáží je terasa s wellness. V horním kvádru ve 2.NP jsou pokoje s koupelnami.

 
Autorská zpráva
Foto: David Korsa


Autoři: Tomáš Pilař, Ladislav Kuba, Helena Hovorková, Milena Galátová, Martin Hlava
Plocha pozemku: 538 m2
Zastavěná plocha: 220 m2
Užitná plocha: 348 m2
Obestavěný prostor: 1830 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.1932863
16.5354728
Rodinný dům Brno Kohoutovice

Rodinný dům Brno Kohoutovice
Brno Kohoutovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 6. 2021 14:48:23. Re: Rodinný dům Brno Kohoutovice. MV

 
 
 
 

16. 6. 2021 14:48:23. Re: Rodinný dům Brno Kohoutovice. MV

  Odvážné řešení, a přesto v naprostém souladu s okolím, takto si představuji moderní architekturu. Výborný návrh. To není dům, ale socha! Zařízení interiéru může někomu připadat příliš minimalistické, ale je na majitelích, jak si to "zabydlí" a v čem se cítí dobře... Rozhodně se jedná o vysoce reprezentativní prostor.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz