Rodinný dům Brno Kohoutovice

Rodinný dům Brno Kohoutovice

Brno Kohoutovice

(16. 6. 2021) Kuba & Pilař architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům Brno Kohoutovice

Pozemek je nepravidelného lichoběžného tvaru s prudkým východním svahem. Na jižní straně tvoří hranici městský lesopark. Dům navazuje na ortogonální ustupující řád sousední skupiny řadových rodinných domů ze 70.let. Hmotovým řešením dům kaskádově klesá shodně se sklonem pozemku, tento motiv se již uplatňuje ve stávající řadové zástavbě. Hmota domu je složena ze tří pravoúhlých kvádrů, které jsou položeny na sebe a jsou postaveny ke koncovému řadovému domu. Spodní kvádr domu není viditelný z ulice, okna všech obytných místností jsou orientována na jih do zeleně. Dům má dvě nadzemní podlaží a jedno podzemní. V 1.PP je obývací pokoj s kuchyní, který navazuje na plochu zahrady. Ve východní části je umístěna garáž pro dvě vozidla. V prostředním kvádru v 1.NP, jehož podlaha je v místě vstupu do domu na úrovni chodníku ulice, je navržena hala se šatnou, pracovna a garáž. Ve venkovním prostoru nad garáží je terasa s wellness. V horním kvádru ve 2.NP jsou pokoje s koupelnami.

 
Autorská zpráva
Foto: David Korsa


Autoři: Tomáš Pilař, Ladislav Kuba, Helena Hovorková, Milena Galátová, Martin Hlava
Plocha pozemku: 538 m2
Zastavěná plocha: 220 m2
Užitná plocha: 348 m2
Obestavěný prostor: 1830 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.1932863
16.5354728
Rodinný dům Brno Kohoutovice

Rodinný dům Brno Kohoutovice
Brno Kohoutovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 6. 2021 14:48:23. Re: Rodinný dům Brno Kohoutovice. MV

 
 
 
 

16. 6. 2021 14:48:23. Re: Rodinný dům Brno Kohoutovice. MV

  Odvážné řešení, a přesto v naprostém souladu s okolím, takto si představuji moderní architekturu. Výborný návrh. To není dům, ale socha! Zařízení interiéru může někomu připadat příliš minimalistické, ale je na majitelích, jak si to "zabydlí" a v čem se cítí dobře... Rozhodně se jedná o vysoce reprezentativní prostor.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz