Rodinný dům Hrušky

Rodinný dům Hrušky

Hrušky, okres Břeclav

(19. 8. 2021) Ateliér NOMA

   
 
 
 
 

Rodinný dům Hrušky

Díky projektu Architekti Pro Bono nás oslovila paní Husáková. Tornádo zničilo její mamince dům v Hruškách, a tak hledala architekty pro návrh nového.
Naším společným cílem bylo navrhnout skromný dům pro ženu ve zralém věku a příležitostné návštěvy rodiny, především vnoučat. Vyznění stavby vychází z tradičních českých a moravských obydlí. Krytým zahloubeným vstupem ve štítu se vstupuje do příjemného, ale praktického prostoru s dřevěnou podlahou i stropem. Pokoje jsou řešeny jednoduše, ale pohodlně. Velkorysý prostor obýváku a kuchyně je otevřený do krovu a poskytuje neočekávaný zážitek. Všechny pokoje jsou propojeny se zahradou skrze francouzská okna, která mohou být v létě zastíněna posuvnými okenicemi a pergolou. Zahrada poskytuje dostatek soukromí, otevřenost domu tak působí příjemně.


Tradiční materiály keramických tašek, bílé omítky a dřevěných oken odkazují na původní stavbu. Nový dům ji však nekopíruje, rád by pomocí známých prvků navodil atmosféru chybějícího domova.

Autorská zpráva

Tým: Pavla Maxová, Jan Novotný, Eva Prcinová

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Dokončení

2021

 
 
 
 
48.7927226
16.9740498
Rodinný dům Hrušky

Rodinný dům Hrušky
Hrušky, okres Břeclav

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz