Rodinný dům Kamechy

Rodinný dům Kamechy

(10. 10. 2016) Adam Rujbr Architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům Kamechy

Dům má tvar jednoduchého dvoupodlažního kvádru, do ulice je téměř uzavřen, fasádu prolamuje pouze vstup a úzké vertikální okno. Do zahrady je naopak fasáda maximálně prosklená. Vzhledem k orientaci k západu bylo nutné efektivní stínění oken, které je zajištěno přesahem střechy terasy a předokenními žaluziemi. Dům byl navržen v kombinaci čistě bílé omítky s jemnou zrnitostí a tmavě šedé omítky, která imituje probarvený beton.
Samostatná garáž je s domem propojena zastřešením prostoru před ní a stáním pro další auto. Jako samostatný objekt byl postaven zahradní sklad s navazujícím skleníkem, umístěný v jihovýchodním rohu pozemku. Jedná se o lehkou dřevostavbu na betonovém soklu. Kompletně prosklený skleník je proveden z hliníkových profilů.

Autorská zpráva

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz