Rodinný dům Královo Pole

Rodinný dům Královo Pole

Jungmannova 44, Brno-Královo Pole

(13. 6. 2018) knesl kynčl architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům Královo Pole

Nenápadný půvab městského bydlení v režii milovníka filmového umění.

Dům je situován v typické královopolské řadové zástavbě, v místě s výbornou dostupností a veškerou vybaveností. Původní dvoupodlažní stavba tradičních forem neumožnila bez razantních úprav vyhovět požadavkům klienta, musela proto ustoupit novostavbě, jež představuje dokonalý diagram pro život a práci konkrétní rodiny. Hlavní kvalita domu je skryta v napětí mezi jednoduchostí uzavřeného objektu a prostorovým aranžmá interiéru a navazujících venkovních prostor.

Vstup je mírně snížen na úroveň ulice a po několika schodech stoupá do hlavního obytného podlaží, které plynule přechází do zahrady ve vnitrobloku. Ze vstupní chodby je samostatně přístupná kancelář a sociální a technické zázemí. Společenskou část domu, do které je zaústěno schodiště vedoucí do patra, představuje spojitý prostor tvořený obývacím pokojem a jídelnou s pohledově odděleným kuchyňským koutem, doplněný „venkovním pokojem“ orientovaným do zahrady. Klidová zóna v patře sestává ze tří ložnic se zázemím (šatny, dvě koupelny, samostatné WC) a dále z pánské pracovny a knihovny. Garáž pro jeden automobil je součástí vstupního podlaží.
Tvarově střídmý objekt kombinuje tmavě šedou omítku v 1. NP s bílou v patře, do kterého se zařezává souvislý horizontální pás oken. Pomyslnou třešničkou na dortu je u nás ne zcela běžný vlajkový stožár na uliční fasádě domu.

Autorská zpráva
Foto: Radek Brunecký


Autoři: knesl kynčl architekti – Jiří Knesl, Jakub Kynčl, Jan Weiss; spolupráce Petra Hudečková (interiér), Jakub Finger, Mirka Svorová (ateliér PARTERO, zahrada) Tomáš Zelinka (stavebně-technické řešení); Pavel Hladík, Zdeněk Koudela (Hladík a Chalivopulos s. r. o., statika), Jitka Špondrová (požárně-bezpečnostní řešení), Dušan Variš (zdravotní technika, vytápění), Karel Rychlý (ATELA, elektroinstalace) Milan Hrazdíra (rozpočet)
Dodavatel: ORAK – stavební společnost s. r. o.
Plocha pozemku: 372 m2
Zastavěná plocha: 188 m2
Podlažní plocha: 295 m2
Obestavěný prostor: 1342 m3

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

 
 
 
 
49.2202318
16.5925815
Rodinný dům Královo Pole

Rodinný dům Královo Pole
Jungmannova 44
Brno-Královo Pole

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz