Rodinný dům Kunratice II

Rodinný dům Kunratice II

Praha - Kunratice

(20. 2. 2020) Jan Fousek, Daniel Pexa

   
 
 
 
 

Rodinný dům Kunratice II

Relativně velký stavební program, který klient požadoval kvůli početné rodině, bylo třeba umístit na nevelký pozemek uprostřed zástavby rodinných domů a vil. Objekt jsme řešili jako půdorysně členěnou třípodlažní hmotu, složenou z různě velkých kvádrů, uložených jeden na druhém. Orientace delších stran kvádrové hmoty vychází z tvaru pozemku. Do ulice se tak dům obrací svou užší stranou a respektuje kompozici ostatních budov v ulici. Hlavní vstup je otočen k jihozápadu, k přístupové komunikaci. Dům tvoří jednoduché kubické hmoty s převažující horizontální orientací křídel nadzemních podlaží a materiálově i barevně exponovaným vstupním podlažím. Vizuálně je rozdělen do dvou hlavních hmot – půdorysně více členěné přízemí, obložené pískovcem a dřevem, kontrastuje s jednoduchou kubickou hmotou patra. Toto uspořádání řeší rozdílné požadavky investora na prostorovou náročnost mezi prvním a druhým nadzemním podlažím. Rozdělení do dvou hmot s kontrastem barvy i struktury mezi jednotlivými materiály dům pocitově zmenšuje a v úrovni zahrady vytváří příjemné pobytové plochy. Přízemí také výrazně člení velkorysé prosklené otvory, které spojují interiér a přilehlou zahradu. Obě části stavby mají plochou střechu, která nad rozšířeným 1. NP slouží jako částečně zazeleněná terasa.

Autorská zpráva


Podlažní plocha: 598 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz