Rodinný dům Kunratice II

Rodinný dům Kunratice II

Praha - Kunratice

(20. 2. 2020) Jan Fousek, Daniel Pexa

   
 
 
 
 

Rodinný dům Kunratice II

Relativně velký stavební program, který klient požadoval kvůli početné rodině, bylo třeba umístit na nevelký pozemek uprostřed zástavby rodinných domů a vil. Objekt jsme řešili jako půdorysně členěnou třípodlažní hmotu, složenou z různě velkých kvádrů, uložených jeden na druhém. Orientace delších stran kvádrové hmoty vychází z tvaru pozemku. Do ulice se tak dům obrací svou užší stranou a respektuje kompozici ostatních budov v ulici. Hlavní vstup je otočen k jihozápadu, k přístupové komunikaci. Dům tvoří jednoduché kubické hmoty s převažující horizontální orientací křídel nadzemních podlaží a materiálově i barevně exponovaným vstupním podlažím. Vizuálně je rozdělen do dvou hlavních hmot – půdorysně více členěné přízemí, obložené pískovcem a dřevem, kontrastuje s jednoduchou kubickou hmotou patra. Toto uspořádání řeší rozdílné požadavky investora na prostorovou náročnost mezi prvním a druhým nadzemním podlažím. Rozdělení do dvou hmot s kontrastem barvy i struktury mezi jednotlivými materiály dům pocitově zmenšuje a v úrovni zahrady vytváří příjemné pobytové plochy. Přízemí také výrazně člení velkorysé prosklené otvory, které spojují interiér a přilehlou zahradu. Obě části stavby mají plochou střechu, která nad rozšířeným 1. NP slouží jako částečně zazeleněná terasa.

Autorská zpráva


Podlažní plocha: 598 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz