Rodinný dům Kunratice II

Rodinný dům Kunratice II

Praha - Kunratice

(20. 2. 2020) Jan Fousek, Daniel Pexa

   
 
 
 
 

Rodinný dům Kunratice II

Relativně velký stavební program, který klient požadoval kvůli početné rodině, bylo třeba umístit na nevelký pozemek uprostřed zástavby rodinných domů a vil. Objekt jsme řešili jako půdorysně členěnou třípodlažní hmotu, složenou z různě velkých kvádrů, uložených jeden na druhém. Orientace delších stran kvádrové hmoty vychází z tvaru pozemku. Do ulice se tak dům obrací svou užší stranou a respektuje kompozici ostatních budov v ulici. Hlavní vstup je otočen k jihozápadu, k přístupové komunikaci. Dům tvoří jednoduché kubické hmoty s převažující horizontální orientací křídel nadzemních podlaží a materiálově i barevně exponovaným vstupním podlažím. Vizuálně je rozdělen do dvou hlavních hmot – půdorysně více členěné přízemí, obložené pískovcem a dřevem, kontrastuje s jednoduchou kubickou hmotou patra. Toto uspořádání řeší rozdílné požadavky investora na prostorovou náročnost mezi prvním a druhým nadzemním podlažím. Rozdělení do dvou hmot s kontrastem barvy i struktury mezi jednotlivými materiály dům pocitově zmenšuje a v úrovni zahrady vytváří příjemné pobytové plochy. Přízemí také výrazně člení velkorysé prosklené otvory, které spojují interiér a přilehlou zahradu. Obě části stavby mají plochou střechu, která nad rozšířeným 1. NP slouží jako částečně zazeleněná terasa.

Autorská zpráva


Podlažní plocha: 598 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz