Rodinný dům Kunratice II

Rodinný dům Kunratice II

Praha - Kunratice

(20. 2. 2020) Jan Fousek, Daniel Pexa

   
 
 
 
 

Rodinný dům Kunratice II

Relativně velký stavební program, který klient požadoval kvůli početné rodině, bylo třeba umístit na nevelký pozemek uprostřed zástavby rodinných domů a vil. Objekt jsme řešili jako půdorysně členěnou třípodlažní hmotu, složenou z různě velkých kvádrů, uložených jeden na druhém. Orientace delších stran kvádrové hmoty vychází z tvaru pozemku. Do ulice se tak dům obrací svou užší stranou a respektuje kompozici ostatních budov v ulici. Hlavní vstup je otočen k jihozápadu, k přístupové komunikaci. Dům tvoří jednoduché kubické hmoty s převažující horizontální orientací křídel nadzemních podlaží a materiálově i barevně exponovaným vstupním podlažím. Vizuálně je rozdělen do dvou hlavních hmot – půdorysně více členěné přízemí, obložené pískovcem a dřevem, kontrastuje s jednoduchou kubickou hmotou patra. Toto uspořádání řeší rozdílné požadavky investora na prostorovou náročnost mezi prvním a druhým nadzemním podlažím. Rozdělení do dvou hmot s kontrastem barvy i struktury mezi jednotlivými materiály dům pocitově zmenšuje a v úrovni zahrady vytváří příjemné pobytové plochy. Přízemí také výrazně člení velkorysé prosklené otvory, které spojují interiér a přilehlou zahradu. Obě části stavby mají plochou střechu, která nad rozšířeným 1. NP slouží jako částečně zazeleněná terasa.

Autorská zpráva


Podlažní plocha: 598 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz