Rodinný dům na konci řady

Rodinný dům na konci řady

(11. 12. 2020) Master Design

   
 
 
 
 

Rodinný dům na konci řady

Účelný, jednoduchý a přitom moderní rodinný dům. Tento sen zní prostě. Nicméně každý, kdo někdy stavěl dům, dobře ví, že dosáhnout tohoto cíle může být někdy obtížné. Majitelé řadového domu v klidné lokalitě Prahy 6 měli to štěstí, že se jim díky architektonickému ateliéru Master Design tento sen splnil.

Dům se nachází poblíž přírodní rezervace Divoká Šárka. Stojí na konci nesourodé řady rodinných domů, které tvoří souvislou linii podél celé jedné strany ulice. Díky tomuto umístění má tedy dům stranu veřejnou, s okny orientovanými do ulice, a stranu soukromou, kde okna vedou do zahrady. Na jeho místě se dříve nacházela postarší nemovitost – původním přáním majitelů bylo rekonstruovat existující stavbu a přetvořit ji na moderní dům s odkazem na funkcionalismus. Nicméně stav obydlí byl velmi špatný, proto byl objekt zbourán a místo něj byla postavena novostavba, která kopíruje jeho velikost a umístění.


Propojené hmoty
Dům je kombinací dvou kvádrových hmot. První, nižší z nich se táhne podél severozápadní hranice pozemku. V objektu se nachází přídavná garáž s úložnými prostory. Umístění garáže kryje zahradu před pohledy zvenčí, majitelé si tak mohou venku na terase užívat klidu a soukromí. Druhý, větší kvádr pak tvoří samotný obytný celek, s jednou fasádou orientovanou do ulice a druhou do zahrady...

Celý článek včetně fotogalerie a technických údajů najdete na webu mujdum.cz

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz