Rodinný dům na konci řady

Rodinný dům na konci řady

(11. 12. 2020) Master Design

   
 
 
 
 

Rodinný dům na konci řady

Účelný, jednoduchý a přitom moderní rodinný dům. Tento sen zní prostě. Nicméně každý, kdo někdy stavěl dům, dobře ví, že dosáhnout tohoto cíle může být někdy obtížné. Majitelé řadového domu v klidné lokalitě Prahy 6 měli to štěstí, že se jim díky architektonickému ateliéru Master Design tento sen splnil.

Dům se nachází poblíž přírodní rezervace Divoká Šárka. Stojí na konci nesourodé řady rodinných domů, které tvoří souvislou linii podél celé jedné strany ulice. Díky tomuto umístění má tedy dům stranu veřejnou, s okny orientovanými do ulice, a stranu soukromou, kde okna vedou do zahrady. Na jeho místě se dříve nacházela postarší nemovitost – původním přáním majitelů bylo rekonstruovat existující stavbu a přetvořit ji na moderní dům s odkazem na funkcionalismus. Nicméně stav obydlí byl velmi špatný, proto byl objekt zbourán a místo něj byla postavena novostavba, která kopíruje jeho velikost a umístění.


Propojené hmoty
Dům je kombinací dvou kvádrových hmot. První, nižší z nich se táhne podél severozápadní hranice pozemku. V objektu se nachází přídavná garáž s úložnými prostory. Umístění garáže kryje zahradu před pohledy zvenčí, majitelé si tak mohou venku na terase užívat klidu a soukromí. Druhý, větší kvádr pak tvoří samotný obytný celek, s jednou fasádou orientovanou do ulice a druhou do zahrady...

Celý článek včetně fotogalerie a technických údajů najdete na webu mujdum.cz

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz