Rodinný dům na Záskalí

Rodinný dům na Záskalí

Záskalí, Hodkovice nad Mohelkou

(22. 8. 2019) Vojtěch Šrut

   
 
 
 
 

Rodinný dům na Záskalí

Osadu Záskalí tvoří pár chalup u silnice v úbočí ještědského hřbetu. V jedné ze zákrut moji klienti koupili neobydlenou ruinu. Nahradili jsme ji novým domem, zahrada se starými stromy a s úžasnými výhledy do kraje zůstala.
Byt jsme umístili do jednoho podlaží v úrovni vstupu z ulice. Z této úrovně je široký výhled do kraje. Obytné místnosti jsou seřazeny a propojeny podél spojitého pásu oken, která výhledy rámují. Zahrada zůstala o patro níž, lze na ni sestoupit přes terasu. Dům má ještě jedno celé podlaží dole v úrovni zahrady, to zatím zůstává prázdné s možností vybudování dalšího bytu s vlastním vstupem z úrovně zahrady.
Tak, jak je z domu vidět do dálky, i dům je z dálky viditelný. Původní chalupa měla strmý krov a její štít vyčníval z úbočí jako výrazný zub. I proto jsem novému domu navrhl stejný strmý krov i tradiční vazbu s námětky.

Konstrukce je smíšená. Stěny jsou zděné, pod obytným podlažím svázány železobetonovým věncem. Oba stropy jsou dřevěné trámové, strop pod bytem má betonovou zálivku na vlnitém plechu. Od úrovně nadpraží spojitého okna bytu je už konstrukce pouze dřevěná. Fasádu zceluje obklad modřínovými palubkami.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz