Rodinný dům Nový Vestec

Rodinný dům Nový Vestec

Nový Vestec

(21. 3. 2019) Ateliér Prodesi

   
 
 
 
 

Rodinný dům Nový Vestec

Přízemní rodinný dům s konstrukcí z lepených dřevěných panelů stojí na okraji obce na pozemku, jehož severní horizont uzavírá lesík. Pozemek tvoří dvě stavební parcely, z nichž jedna byla určena pro zahradu a hřiště pro děti. Rozhodnutí investorů pro dvojnásobně větší místo výstavby značným způsobem ovlivnilo kvalitu bydlení.
Manželé se dvěmi malými dětmi si přáli přízemní dům s neokázalou architekturou a s použitím přírodních materiálů. Největší výzvou bylo u návrhu koncipovat orientaci domu a jeho dispozici vzhledem ke světovým stranám. Protože je pozemek napojený na veřejnou komunikaci z jihu, bylo nevyhnutelné umístit příjezd s parkovacím stáním a vstupem na jižní straně. Konfigurace dispozice je koncipovaná v této skladbě: vstup/zázemí – denní část – klidová zóna. Obytný prostor, který tvoří kuchyně, jídelna a odpočinková část, je propojen se zahradou velkým prosklením k terase. Orientován je na západ. Od obytného prostoru vede chodba, z níž jsou vstupy do dalších místností. Charakter interiéru zásadním způsobem utváří stěny z dřevěných panelů Novatop, navíc ho determinuje také konstrukční systém. Všechny úložné prostory tvoří vestavěné skříně a niky, které se fyzicky i opticky ztrácí v dřevěných stěnách. Barevný kontrast tvoří prvky z lakované MDF desky v antracitové a černé barvě, které korespondují s barevností okenních rámů.

Autorská zpráva
Foto: Lina Németh


Architekti: Prodesi – Pavel Horák, Hana Bartoňová
Projektant: Jan Švarc
Interiér: Hana Bartoňová
Dodavatel: Domesi, s. r. o.
Užitná plocha: 134 m2 + 26 m2 terasa + 47 m2 zázemí

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz