Rodinný dům Nový Vestec

Rodinný dům Nový Vestec

Nový Vestec

(21. 3. 2019) Ateliér Prodesi

   
 
 
 
 

Rodinný dům Nový Vestec

Přízemní rodinný dům s konstrukcí z lepených dřevěných panelů stojí na okraji obce na pozemku, jehož severní horizont uzavírá lesík. Pozemek tvoří dvě stavební parcely, z nichž jedna byla určena pro zahradu a hřiště pro děti. Rozhodnutí investorů pro dvojnásobně větší místo výstavby značným způsobem ovlivnilo kvalitu bydlení.
Manželé se dvěmi malými dětmi si přáli přízemní dům s neokázalou architekturou a s použitím přírodních materiálů. Největší výzvou bylo u návrhu koncipovat orientaci domu a jeho dispozici vzhledem ke světovým stranám. Protože je pozemek napojený na veřejnou komunikaci z jihu, bylo nevyhnutelné umístit příjezd s parkovacím stáním a vstupem na jižní straně. Konfigurace dispozice je koncipovaná v této skladbě: vstup/zázemí – denní část – klidová zóna. Obytný prostor, který tvoří kuchyně, jídelna a odpočinková část, je propojen se zahradou velkým prosklením k terase. Orientován je na západ. Od obytného prostoru vede chodba, z níž jsou vstupy do dalších místností. Charakter interiéru zásadním způsobem utváří stěny z dřevěných panelů Novatop, navíc ho determinuje také konstrukční systém. Všechny úložné prostory tvoří vestavěné skříně a niky, které se fyzicky i opticky ztrácí v dřevěných stěnách. Barevný kontrast tvoří prvky z lakované MDF desky v antracitové a černé barvě, které korespondují s barevností okenních rámů.

Autorská zpráva
Foto: Lina Németh


Architekti: Prodesi – Pavel Horák, Hana Bartoňová
Projektant: Jan Švarc
Interiér: Hana Bartoňová
Dodavatel: Domesi, s. r. o.
Užitná plocha: 134 m2 + 26 m2 terasa + 47 m2 zázemí

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz