Rodinný dům, Praha - Písnice

Rodinný dům, Praha - Písnice

Praha - Písnice

(29. 3. 2019) Jan Roháč

   
 
 
 
 

Rodinný dům, Praha - Písnice

Dům stojí na rohovém pozemku u klidné místní komunikace. Hlavní vstup je v podzemním podlaží, přístup z úrovně zahrady zajišťuje široká rampa, která slouží také pro vjezd aut do otevřené plochy podzemního podlaží. Parkování od vnitřního prostoru domu odděluje prosklená vstupní stěna. V suterénu se nachází ještě šatna, spíž a prádelna. 
Z podzemního podlaží se točitým schodištěm vstupuje do společenského obývacího prostoru v přízemí. Schodiště je osvětleno denním světlem prosklením z ohýbaného skla, které kopíruje kruhový tvar schodišťového ramene. Do 1. NP lze vstoupit také po ocelovém schodišti u severní fasády. Na severní vstup  navazuje zádveří, koupelna a toaleta. Kromě toho je obývací prostor se zahradou propojen velkým oknem přes celou západní fasádu.
V podkroví jsou tři ložnice: dvě menší mají společnou toaletu a koupelnu, samostatná větší ložnice je s koupelnou propojena v jeden prostor. V ložnicovém podlaží jsou příčky půdorysně tvarovány do měkkých křivek.

Nosnou konstrukci tvoří tuhý ocelový  rámový sloupový konstrukční systém  vetknutý do základové betonové konstrukce bez použití dalších ztužidel.

Autorská zpráva
Foto: Ester Havlová

Zastavěná plocha domu: 120 m2
Užitná plocha domu: 270 m²
Obestavěný prostor: 920 m³
Plocha pozemku: 740 m²
Zastavěná plocha pozemku: 15%

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2007

Komentáře ke článku

 
 
 
 

29. 3. 2019 15:43:38. Re: Rodinný dům, Praha - Písnice. Miloš Grigorij Parma

 
 
 
 

29. 3. 2019 15:43:38. Re: Rodinný dům, Praha - Písnice. Miloš Grigorij Parma

  DOST DOBRÝ....Blahopřeji, škoda že není přiložen půdorys?!

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz