Rodinný dům, Praha - Písnice

Rodinný dům, Praha - Písnice

Praha - Písnice

(29. 3. 2019) Jan Roháč

   
 
 
 
 

Rodinný dům, Praha - Písnice

Dům stojí na rohovém pozemku u klidné místní komunikace. Hlavní vstup je v podzemním podlaží, přístup z úrovně zahrady zajišťuje široká rampa, která slouží také pro vjezd aut do otevřené plochy podzemního podlaží. Parkování od vnitřního prostoru domu odděluje prosklená vstupní stěna. V suterénu se nachází ještě šatna, spíž a prádelna. 
Z podzemního podlaží se točitým schodištěm vstupuje do společenského obývacího prostoru v přízemí. Schodiště je osvětleno denním světlem prosklením z ohýbaného skla, které kopíruje kruhový tvar schodišťového ramene. Do 1. NP lze vstoupit také po ocelovém schodišti u severní fasády. Na severní vstup  navazuje zádveří, koupelna a toaleta. Kromě toho je obývací prostor se zahradou propojen velkým oknem přes celou západní fasádu.
V podkroví jsou tři ložnice: dvě menší mají společnou toaletu a koupelnu, samostatná větší ložnice je s koupelnou propojena v jeden prostor. V ložnicovém podlaží jsou příčky půdorysně tvarovány do měkkých křivek.

Nosnou konstrukci tvoří tuhý ocelový  rámový sloupový konstrukční systém  vetknutý do základové betonové konstrukce bez použití dalších ztužidel.

Autorská zpráva
Foto: Ester Havlová

Zastavěná plocha domu: 120 m2
Užitná plocha domu: 270 m²
Obestavěný prostor: 920 m³
Plocha pozemku: 740 m²
Zastavěná plocha pozemku: 15%

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2007

Komentáře ke článku

 
 
 
 

29. 3. 2019 15:43:38. Re: Rodinný dům, Praha - Písnice. Miloš Grigorij Parma

 
 
 
 

29. 3. 2019 15:43:38. Re: Rodinný dům, Praha - Písnice. Miloš Grigorij Parma

  DOST DOBRÝ....Blahopřeji, škoda že není přiložen půdorys?!

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz