Rodinný dům s provozovnou

Rodinný dům s provozovnou

(20. 11. 2017) Markéta Cajthamlová

   
 
 
 
 

Rodinný dům s provozovnou

Dům přirozeně respektuje sklon pozemku a lesa, s terénem klesá směrem do zahrady a objemově i výškově navazuje na okolní zástavbu. Dispozičně i hmotově je dům rozdělen na tři části – každá část má jinou funkci a je propojená s exteriérem vlastní terasou.
Ve vstupním podlaží se nachází provozovna na výrobu dortů a cukrářských výrobků, s vlastním vstupem. Provozovna je pouze s denním provozem bez rušivých vlivů. Druhou část tvoří obytný prostor s kuchyní, snížený oproti vstupní části,s plynulým přechodem přes terasu do zahrady. Obytná část využívá západní slunce, je zde velké okno se sezením na parapetu. Třetí část tvoří patro rodinného domu. Jedná se o intimní část domu se soukromou střešní zahradou. Jsou tu tři dětské pokoje, ložnice, šatna a hygienické prostory. V centrální části patra je schodiště a společná komunikace, prosvětlená pomocí střešního světlíku a prosklením nade dveřmi v příčce. Všechny místnosti na východní fasádě druhého podlaží mají přímý kontakt s prostornou střešní zahradou.
V jižním rohu pozemku je samostatná garáž pro dvě vozidla. Garáž je s domem spojena krátkým přístřeškem, který umožňuje pohodlný přechod z garáže do sklepa a přímo do domu. Fasáda domu i garáže je obložena heraklitovými deskami. U vstupu je dům v přízemí uskočen o 1,5 m – tato část fasády je materiálově odlišena kamenným obkladem světlého odstínu. Rámy oken jsou dřevohliníkové, v tmavě šedém odstínu.

Místo: Říčany u Prahy
Generální projektant: Markéta Cajthamlová, Architektonická projekční kancelář
Autor: Markéta Cajthamlová
Spolupráce: Daniela Slížová
Dodavatel: IPMB building
Plocha pozemku: 1148 m2
Zastavěná plocha: 245 m2 (RD 195,3 m2 + garáža přístřešek 49,3 m2)
Užitná plocha:  286,6 m(RD 225,7 m2 + garáž 36,9 m2 +provozovna 24 m2)
Obestavěný prostor: 1145,3 m3

Projekt: 2014-15
Realizace: 2016
Foto: Ester Havlová

Publikováno v časopise Stavba č. 1/2017, str. 52-53, 54-57

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz