Rodinný dům Slavkov

Rodinný dům Slavkov

Slavkov

(16. 9. 2020) PM architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům Slavkov

Jednopodlažní rodinný dům v srdci lánové obce; za humny, kde původně stávaly stodoly. Dům využívá pár s pěti odrostlými dětmi, z nichž už jen dvě žijí u rodičů a postupně také vylétají z hnízda.

Umístění objektu, kompozice a tvarosloví navazuje na okolní urbanistickou strukturu a zástavbu. Dům využívá tři stávající úzké parcely, které spojuje do velkorysé zahrady. Hlavní obytná místnost je otočena právě do této zahrady s orientací na jih. Děti mají vlastní křídlo s pokoji orientovanými na východ. Ložnice rodičů je umístěna v klidové části propojené se zahradou. Důraz byl kladen na uživatelský komfort a příjemné vnitřní prostředí. V tomto regionu to znamená především ochranu proti letnímu přehřívání pomocí vnějších screenových rolet a nucené větrání s rekuperací. Chlazení díky tomu není třeba.

Autor: PM architekti s.r.o. – Štěpán Mančík, Karel Poucha
Statika: Boris Navrátil, Rediit-Statika
Zahrada: Ing. arch. Vendula Markevičová
Stavba: STABOS stavební, spol. s r.o.
Kamenické práce: David Šebesta, Zeď a štět
Truhlářské práce: Petr Moulík
Zastavěná plocha: 304,95 m2
Obestavěný prostor: 1541,4 m³
Užitná plocha včetně garáže a skladu: 243,98 m2

Autorská zpráva 
Foto: Jakub Šebek 


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz