Rodinný dům Střekov

Rodinný dům Střekov

Střekov č.p. 11, Ústí nad Labem

(17. 5. 2018) 3+1 architekti

   
 
 
 
 

Rodinný dům Střekov

Místo: Cíp bujně rostoucí vegetace odděluje intenzivně obydlené území normalizačního sídliště na kopci (Kamenný Vrch) a okraj řídké předválečné individuální zástavby pod ním. Původně plynulý přechod mezi kultivovanou obytnou a zemědělsky využívanou krajinou je nyní hranicí - zlomem. Trhlina mezi místy s hledanou (sídliště) a ztracenou (zanikající velkorysé vily) identitou je divočina a stavebníkův pozemek nese její atributy – nejistotu, příležitost, tajemství a krásu.

Dům: Jen malá část zahrady je vhodná pro stavbu. Je tu relativně rovný terén a pozemek dostupný pěšky i autem. Navíc se zde protínají dva pro pozemek určující směry: severo-jižní směřující skrz brány ovocných stromů do hloubi divočiny je kolmo perforován otevřenou cestou k horizontu nad protějším břehem Labe.
Dům je strukturován charakterem místa, stejně jako mohutnými zásobami stavebníkem nashromážděných stavebních materiálů a dílců. Archetyp nízké pultové střechy s vlnitou krytinou, spolu s množstvím na malé ploše užitých motivů, odkazuje k fenoménu zahradních domů a chat s jejich dočasností, proměnlivostí, často mimochodnou krásou a svárem nahodilosti s řádem.
Stavebník je historik, entuziasta a sběratel, proto předpokládáme další bohaté vrstvení v čase.

Autorská zpráva
Foto: Pavel Plánička


Plocha pozemku: 3064 m2
Zastavěná plocha: 145 m2
Užitná plocha: 125 m2
Obestavěný prostor: 500 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

18. 5. 2018 09:41:24. Re: Rodinný dům Střekov. Lukáš Velíšek

 
 
 
 

18. 5. 2018 09:41:24. Re: Rodinný dům Střekov. Lukáš Velíšek

  Ano, ano! Mimochodná krása! Moc líbí, gratuluji. LV

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz