Rodinný dům Tovéř

Rodinný dům Tovéř

Tovéř u Olomouce

(8. 7. 2019) Master Design

   
 
 
 
 

Rodinný dům Tovéř

Novostavba rodinného domu se nachází na okraji obce. Okolní celistvá zástavba jasně prezentuje současné stavitelství v méně urbanizovaných území. Pozemek má ideální orientaci ke světovým stranám, na severu se nachází příjezdová komunikace, na jihu vznikla zahrada navazující na zemědělskou krajinu. Návrh využil především jihovýchodního výhledu na Svatý Kopeček. Jediným omezujícím faktorem bylo neobvyklé umístění zasíťování na pozemku. Díky této okolnosti vznikla před objektem reprezentativní předzahrádka.
Hlavním programem návrhu byla nízkoenergetická stavba maximálně využívající sluneční světlo.  Hlavní koncept spočívá ve využití klasického tvarosloví a moderní architektury. Hmotu objektu jsme členili do dvou částí, které také oddělují obytnou a provozní část. Ve vyšší a dominantnější hmotě se nachází obytné prostory, v nižší, ustupující části, je umístěna garáž a technické zázemí. Vstup je zvýrazněn markýzou nad vchodem, v jeho blízkosti se nachází pokoj pro hosty a vstupní hala se schodištěm. V hlavní společné části domu jsou kuchyně, jídelna a obývací pokoj. Jídelna a kuchyně využívají západního osvětlení, obývací pokoj je propojen s exteriérem zastřešenou terasou i velkým prosklením do zahrady. V druhém nadzemním podlaží je umístěna ložnice rodičů, prostorný dětský pokoj s možností rozdělení, společná koupelna a velkorysé úložné prostory. Jednotlivé místnosti v druhém nadzemním podlaží propojuje chodba  s pásovým střešním osvětlením.

Na fasádě domu je bílá omítka, která nenarušuje jeho čisté tvary; jediná vsazená část, zastřešená terasa, s ní kontrastuje dřevěným obkladem použitým na fasádě i na podlaze.
Jedinečný návrh domu v Tovéři vyhovuje požadavkům majitele, ale přesto dokonale zapadá do okolní krajiny a využívá ji ve svůj prospěch.

Autorská zpráva

Autor: Master Design s.r.o. – Martin Náhlovský, Michal Janáč, Jan Jadrníček
Užitná plocha: 297 m²

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz