Rodinný dům u Libčic

Rodinný dům u Libčic

(10. 8. 2017) Jiří Opočenský, Štěpán Valouch

   
 
 
 
 

Rodinný dům u Libčic

Rodinný dům v nově zastavované malé lokalitě u Vltavy stojí na pozemku v ohybu stoupající příjezdové cesty. Zadáním stavebníka bylo vidět na řeku a být ve spojení se zahradou. Navržený dům vyrůstá z pozemku jako strom, natahuje se za sluncem a výhledy. Ke kmenu, základní krychlovité hmotě, jsou přidané větve - výrůstky, moduly. Modul u země slouží pro technické zázemí a sklad a vstupuje se po něm do domu, druhý modul v patře rozšiřuje obytný prostor, třetí na střeše slouží jako výstup na střešní terasu s výhledem na řeku a jako pokoj hosta. Ložnice ve spodní úrovni využívají v létě stín a chladnější prostředí zahrady.

Dům je dřevostavba, konzolu vynáší ocelová táhla v plných bočních stěnách. Vnější obklad je z natíraných smrkových palubek, okna jsou dřevěná. Dům je vytápěn tepelným čerpadlem se zemním kolektorem.

Autorská zpráva
Foto: Tomáš Souček


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz