Pozemek má téměř trojúhelníkový tvar. Dům kopíruje dvě hrany pozemku a vytváří tak linie písmene L. Tvar stavby poskytl prostor pro zahradu.
V přízemí domu se nachází obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, pokoj pro hosty, budoár, garáž, malé wellness a letní kuchyně. V druhém podlaží jsou soukromé pokoje a herna. Stavba obnáší i samostatný menší apartmán s malou privátní zahradou, který má samostatný přístup. Velká prosklená okna propojují zahradu s interiéry a tvoří tak příjemný pocit splynutí s přírodou.
Konstrukce tvoří kombinace železobetonu a zděné technologie, okna jsou hliníková. Interiéry byly vybaveny podlahovým vytápěním a chlazením kapilárami v podhledu. Fasádu tvoří cihlové obložení v prvním podlaží, keramické obložení v druhém podlaží a plechová krytina střechy. Dominantním prvkem interiéru je tmavé dubové dřevo doplněné o světlé prvky vybavení. Celý dům byl vybaven atypickým nábytkem vyrobeným na míru.
Autorská zpráva
Autoři: Filip Hejzlar, Marek Hinke
Dodavatel: TSGP, s.r.o.
Pozemek: 1827 m2
Zastavěná plocha: 595 m2
Dodavatel: TSGP, s.r.o.
Pozemek: 1827 m2
Zastavěná plocha: 595 m2
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.
Jo, taky se mi to líbí, fakt to má něco do sebe!