Rodinný dům u přírodního parku

Rodinný dům u přírodního parku

Praha - Horní Měcholupy

(25. 1. 2021) Ateliér de.fakto

   
 
 
 
 

Rodinný dům u přírodního parku

Dům se nachází v Horních Měcholupech na okraji Prahy nedaleko rozlehlého hostivařského přírodního parku. Hlavní ideou bylo vytvořit místo obklopené přírodou poskytující klid, soukromí a útulné prostředí. Koncept návrhu vycházel ze snahy najít rovnováhu mezi hmotou domu, materiálovým pojetím a samotnou zahradou.
Pozemek má téměř trojúhelníkový tvar. Dům kopíruje dvě hrany pozemku a vytváří tak linie písmene L. Tvar stavby poskytl prostor pro zahradu. 


V přízemí domu se nachází obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, pokoj pro hosty, budoár, garáž, malé wellness a letní kuchyně. V druhém podlaží jsou soukromé pokoje a herna. Stavba obnáší i samostatný menší apartmán s malou privátní zahradou, který má samostatný přístup. Velká prosklená okna propojují zahradu s interiéry a tvoří tak příjemný pocit splynutí s přírodou. 

Konstrukce tvoří kombinace železobetonu a zděné technologie, okna jsou hliníková. Interiéry byly vybaveny podlahovým vytápěním a chlazením kapilárami v podhledu. Fasádu tvoří cihlové obložení v prvním podlaží, keramické obložení v druhém podlaží a plechová krytina střechy. Dominantním prvkem interiéru je tmavé dubové dřevo doplněné o světlé prvky vybavení. Celý dům byl vybaven atypickým nábytkem vyrobeným na míru.

Autorská zpráva

Autoři: Filip Hejzlar, Marek Hinke
Dodavatel: TSGP, s.r.o.
Pozemek: 1827 m2
Zastavěná plocha: 595 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
50.0442122
14.5574652
Rodinný dům u přírodního parku

Rodinný dům u přírodního parku
Praha - Horní Měcholupy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz