Rodinný dům u přírodního parku

Rodinný dům u přírodního parku

Praha - Horní Měcholupy

(25. 1. 2021) Ateliér de.fakto

   
 
 
 
 

Rodinný dům u přírodního parku

Dům se nachází v Horních Měcholupech na okraji Prahy nedaleko rozlehlého hostivařského přírodního parku. Hlavní ideou bylo vytvořit místo obklopené přírodou poskytující klid, soukromí a útulné prostředí. Koncept návrhu vycházel ze snahy najít rovnováhu mezi hmotou domu, materiálovým pojetím a samotnou zahradou.
Pozemek má téměř trojúhelníkový tvar. Dům kopíruje dvě hrany pozemku a vytváří tak linie písmene L. Tvar stavby poskytl prostor pro zahradu. 


V přízemí domu se nachází obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, pokoj pro hosty, budoár, garáž, malé wellness a letní kuchyně. V druhém podlaží jsou soukromé pokoje a herna. Stavba obnáší i samostatný menší apartmán s malou privátní zahradou, který má samostatný přístup. Velká prosklená okna propojují zahradu s interiéry a tvoří tak příjemný pocit splynutí s přírodou. 

Konstrukce tvoří kombinace železobetonu a zděné technologie, okna jsou hliníková. Interiéry byly vybaveny podlahovým vytápěním a chlazením kapilárami v podhledu. Fasádu tvoří cihlové obložení v prvním podlaží, keramické obložení v druhém podlaží a plechová krytina střechy. Dominantním prvkem interiéru je tmavé dubové dřevo doplněné o světlé prvky vybavení. Celý dům byl vybaven atypickým nábytkem vyrobeným na míru.

Autorská zpráva

Autoři: Filip Hejzlar, Marek Hinke
Dodavatel: TSGP, s.r.o.
Pozemek: 1827 m2
Zastavěná plocha: 595 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
50.0442122
14.5574652
Rodinný dům u přírodního parku

Rodinný dům u přírodního parku
Praha - Horní Měcholupy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz