Rodinný dům u Plzně

Rodinný dům u Plzně

(15. 5. 2017) Ateliér ProjektyDomů.cz

   
 
 
 
 

Rodinný dům u Plzně

Řešení domu vychází z rozdílných požadavků na náplň v dolním a horním patře – dolní patro je díky tomu půdorysně větší. Nachází se tu obývací pokoj s jídelnou a kuchyňským koutem, pracovna, ložnice, koupelna a šatna. Ve 2. NP jsou dvě ložnice, pokoj pro hosty a koupelna. Nad zbývající částí druhého patra je terasa přístupná z pokojů. Fasádu tvoří kombinace barev s kamenným obkladem. K rodinnému pasivnímu domu přiléhá nepasivní část garáže a sklepu.

Rodinný dům byl projektován a realizován dle podmínek dotačního programu NZU.
Jedná se o zděné provedení z vápenopískových tvárnic Zapf Daigfuss KS tl. 175mm + EPS šedý který je celoplošně lepený bez použití kotev. Strop mezi 1. a 2. NP je řešen prefa stropními železobetonovými trámci a betonovými vložkami. Okna byla realizována s předsazenou montáží do tepelné izolace, nad okny jsou podomítkové exteriérové žaluzie. Střecha je řešena jako dvouplášťová příhradovou konstrukcí plochého tvaru s atikou.
V objektu je umístěna rekuperační jednotka Nilan Compact, jedná se o aktivní rekuperaci v kombinaci s protiproudým tepelným výměníkem pro pasivní rekuperaci. Jednotka Nilan zajišťuje řízené větrání, dohřev přívodního vzduchu, částečné chlazení a ohřev teplé užitkové vody v zásobníku o objemu 180L. Rozvody jsou vedeny v podhledech stropů a místy v konstrukci stropu. Dále je v objektu v hlavním obytném prostoru obývacího pokoje umístěna krbová vložka. Pro temperování objektu byla zvolena elektřina.

Autorská zpráva

 

Autor: Ing. arch. Lubomír Korčák
Dodavatel: Stavbu si investor realizoval svépomocí.
Měrná potřeba tepla na vytápění dle PHPP: 12,8 kWh/(m2a)
Celková potřeba primární energie dle PHPP: 87 kWh/(m2a)
Energetická náročnost budovy (dle PENB): A - mimořádně úsporná 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz