Rodinný dům v Břeclavi

Rodinný dům v Břeclavi

Břeclav

(26. 6. 2019) Fránek Architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Břeclavi

Dům stojí na dezurbanizované periferii města Břeclavi v bývalé zahrádkářské kolonii. Úzkou a dlouhou zahrádku klienti koupili jako těžko zastavitelnou parcelu. Byla sice plošně určená k bytové zástavbě, ale jako pozůstatek původní drobné parcelace využitelná převážně jako zahrádka. Tato nepřiznivá situace dala vzniknout domu velmi dlouhé a úzké dispozice.
Přízemní dům je realizován ze ztraceného bednění v exteriéru pohledového, uvnitř byl obložen vrstvou překližky. Střecha je ze železobetonu s hydroizolační stěrkou na bázi cementu, podlahy jsou uvnitř polyuretanové.

Dům zcela vyplňující úzkou dlouhou parcelu potřeboval do interiéru vehnat světlo. To je navrženo skrz řadu otvorů ve střeše, které vymezují atria a dvorky zavěšené jako korálky na 45 metrů dlouhé vše obsluhující chodbě.
Klienti dům stavěli svépomocí a je dotažen všeobjímající zelení do posledního detailu (všudypřítomná je pečlivost paní domu za laskavého dozoru pána domu pod ostražitým zrakem domácího chrta).

Autorská zpráva
Foto: Petr Polák (Studio Petrohrad)


Plocha stavebního pozemku: 735 m2
Zastavěná plocha: 463,2 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz