Rodinný dům v Halounech

Rodinný dům v Halounech

Halouny

(4. 1. 2018) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Rodinný dům v Halounech

Drobný rodinný dům stojí na pozemku v lokalitě pro novou zástavbu na okraji vesnice. Jeho vnější podobu s výraznou konzolou ovlivnil použitý konstrukční systém – dřevěné CLT panely, které jsme zde využili na hranici jejich statických možností. Patro jsme zapomněli podepřít sloupky, a jak se ukázalo, asi to ani nebylo třeba. Dřevo se hojně uplatňuje i na povrchu stěn a stropů v interiéru. Dům je pomalu obklopován nedávno založenou zahradou i postupně se rozrůstající zástavbou, ale jeho výraznou figuru umocněnou šedivou cementotřískovou fasádou jen tak něco nepřekoná.

Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o. – Kamil Mrva; spolupráce Jaroslav Holub, Kristýna Pavelková, Jana Martochová

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

 
 
 
 
49.8860054
14.2022924
Rodinný dům v Halounech

Rodinný dům v Halounech
Halouny

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz