Rodinný dům v Hrabyni II.

Rodinný dům v Hrabyni II.

(29. 10. 2019) Tomáš Bindr, Pavlína Harazimová / Atelier38

   
  • 1. NP

  • 1. PP

  • Řez

 
 
 
 

Rodinný dům v Hrabyni II.

Na palubě, v podpalubí.
Severní svah s výhledem na vesnici s věží kostela.  Původně podlouhlý pozemek se záhumenní cestou na jižní straně, hranice mezi kulturou a naturou.  
Namísto výměnku pro rodiče, vznikla v zadní části u záhumenní cesty novostavba rodinného domu pro děti. Dům má dva vstupy. V patře ze záhumenní cesty a v přízemí ze zahrady od rodičů. Je navlečeným korálkem na niti pradávného pohybu mezi životem v obci a práci na poli.  
Samostatně stojící dvojgaráž spolu s domem člení pozemek na část poloveřejnou - terasa s jižním výhledem do krajiny a na část soukromou -  zahrada přimykající se k identitě  vesnice.
Morfologie terénu, světové strany a výhledy daly vzniknout konceptu paluby -  společenského patra s bazénem, levitujícího na podnoži ložnicové části podpalubí.
Uspořádání paluby umožňuje volný pohyb, prolínání interiéru s exteriérem a výhledy všemi směry.  Volně plynoucí prostor, který se dá členit posuvnými stěnami.
Kajuty pod hladinou ponoru, doslovně i v přeneseném slova smyslu intimity, jsou přes anglický dvorek orientovány do soukromé části zahrady.
Svislé nosné konstrukce jsou z keramických tvarovek. Stropy jsou železobetonové monolitické. Dům je vytápěný tepelným čerpadlem vzduch – voda.  Kromě možnosti přirozeného větrání zajišťuje výměnu vzduchu rekuperace.
AUTORSKÁ ZPRÁVA


RD Hrabyně II.
Lokace:  Hrabyně, Moravskoslezský kraj
Investor:  Soukromá osoba
Autor:  Tomáš Bindr, Pavlína Harazimová / Atelier38 s. r. o.
HIP: Michal Výtisk, Atelier38 s.r.o.
Projekt: 2009 -2010
Realizace: 2012 – doposud
Fotografie: Roman Polášek

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz